BlackBerry chce změnit strategii a počítá s návratem k zisku v roce 2016

Kanadský výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry, který se v poslední době kvůli ztrátám potýká s existenčními problémy, počítá s návratem k zisku až v roce 2016. Uvedl to nový generální ředitel podniku John Chen na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas.

Chen chce zajistit obrat v hospodaření podniku tím, že se bude soustředit na firemní zákazníky, levnější telefony pro rozvíjející se asijské trhy a síťové technologie. „Bude to obtížné, ale dokážeme to zvládnout,“ prohlásil.

Společnost minulý měsíc oznámila, že ve třetím čtvrtletí prodělala 4,4 miliardy USD (zhruba 89 miliard Kč). Její tržby se propadly o více než polovinu na 1,19 miliardy USD z 2,73 miliardy před rokem.

Firma v prosinci rovněž představila dohodu o spolupráci s tchajwanskou společností Foxconn. Podle agentury DPA chce BlackBerry v rámci tohoto partnerství vyvinout telefon pro asijské trhy, který by stál méně než 200 USD (4000 Kč).

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone od americké společnosti Apple a za dalšími zařízeními, která využívají operační systém Android jiné americké společnosti Google.

Začátkem listopadu firmy BlackBerry opustila plán nechat se odkoupit jinou společností. Místo toho se rozhodla prodat dluhopisy za miliardu USD a uskutečnit rozsáhlé změny ve vedení. Firma již dříve představila plán na propuštění 4500 zaměstnanců, což je zhruba 40 procent její celkové pracovní síly.

Zdroj: ČTK

BlackBerry chce změnit strategii a počítá s návratem k zisku v roce 2016 Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.