Biz info: Rossignol se chystá koupit skandinávská skupina soukromého kapitálu Altor

Ceny průmyslových výrobců v červnu zrychlily meziroční růst na 0,7 procenta po květnovém zvýšení o 0,3 procenta · Pražská burza v úvodu týdne mírně rostla · Pět hobbymarketů OBI v Brně, Pardubicích, Českých Budějovicích, Zlíně a Hodoníně se od srpna změní na prodejny UNI HOBBY.

Francouzského výrobce lyžařských potřeb Rossignol se chystá koupit skandinávská skupina soukromého kapitálu Altor. Podle dohody s dosavadními vlastníky a managementem by měla získat švédská společnost v Rossignolu podíl 80 procent, sdělil dnes Altor.

Ceny průmyslových výrobců v červnu zrychlily meziroční růst na 0,7 procenta po květnovém zvýšení o 0,3 procenta. Proti předchozímu měsíci byly vyšší o desetinu procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziročně stouply i ceny zemědělských výrobců. Ceny stavebních prací a tržních služeb naopak klesly.

Vývozní ceny v květnu meziročně vzrostly o 0,6 procenta. Dovozní ceny se naopak meziročně snížily o 1,1 procenta. Oproti dubnu se vývozní ceny nezměnily a dovozní ceny klesly o 0,2 procenta. Změny nejvíce ovlivnil pokles cen paliv. O cenách v zahraničním obchodě dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Přes 30 procent průmyslových podniků očekává ve třetím čtvrtletí nárůst zakázek, necelých devět procent jejich pokles. Zbylých více než 60 procent nečeká žádnou změnu. Vyplývá to z červnového šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi členskými firmami.

Pět hobbymarketů OBI v Brně, Pardubicích, Českých Budějovicích, Zlíně a Hodoníně se od srpna změní na prodejny UNI HOBBY. Společnost OBI se dohodla na ukončení spolupráce s firmou Global Stores, která doposud provozovala šest marketů OBI jako franšízový partner. Prodejnu v pražských Roztylech si OBI ponechá. Firmy to oznámily v tiskové zprávě.

Společnosti New World Resources (NWR), která vlastní těžební firmu OKD, se dosud nepodařilo najít kupce na Důl Paskov na Karvinsku. Pokud se prodej nezdaří, jednou z možností dalšího postupu je podle představitelů těžební společnosti OKD jeho uzavření. Naopak zájemců o OKK Koksovny, které jsou také na prodej, je několik. ČTK o tom informoval mluvčí OKD Vladislav Sobol. Akcie NWR se po zveřejnění zprávy o možném uzavření Dolu Paskov prudce propadly. V úvodu obchodování na pražské burze ztrácely 11 procent. V současnosti se prodávají za zhruba 19 korun. 

Výrobci stavebních materiálů Prefa Brno loni klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o šest procent na 619,8 milionu korun. Hlavní vliv na pokles tržeb měla nižší stavební produkce v Česku a na Slovensku. Firma to uvedla ve výroční zprávě založené ve Sbírce listin.

Zhruba po deseti letech se vrátí do Kunětic na Pardubicku sportovní letiště. Nový majitel dokončuje nový hangár ve stylu 20. let minulého století a další stavby plánuje v příštích etapách. ČTK to řekl Pavel Janovský z Aeroklubu Pardubice. Přistávací plocha původně sloužila hlavně pro práškovací letadla, ale tento obor je dnes už v útlumu.

Přes 140 bytů v centru Bohumína na Karvinsku, které dosud vytápěla lokálně plynová topidla gamat či kotle, se do letošního září napojí na dětmarovický teplovod. Město zahájilo první etapu napojování městských domů na centrální zásobování teplem, za kterou zaplatí přes 18 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová.

Pražská burza v úvodu týdne mírně rostla, její hlavní index PX se po více než dvou týdnech dostal nad psychologickou úroveň 900 bodů. Dnes kolem 11:30 byl výše o 0,34 procenta na 902,49 bodu. Burzu nahoru táhly především akcie Erste Bank. Většina emisí ale oslabovala. Výrazné ztráty postihly akcie těžařské NWR, které propadly po zveřejnění zprávy o možném uzavření Dolu Paskov.

Česká měna dopoledne nepatrně oslabila a dostala se tak na 26 korun za euro, podle údajů serveru Patria Online byla v 11:00 proti pátečnímu závěru slabší o dva haléře. Vůči americkému dolaru koruna klesla o šest haléřů na 19,96 Kč/USD.

Ceny zboží a služeb na Slovensku v červnu rostly v meziročním srovnání nejpomaleji od konce roku 2010. Roční míra inflace v šestém měsíci zvolnila na 1,6 procenta z květnových 1,7 procenta, informoval dnes slovenský statistický úřad.

Čína si vytyčila cíl zvýšit objem domácích instalovaných kapacit výroby solární energie do roku 2015 na 35 gigawattů, což je více než čtyřnásobek nynější úrovně. Oznámila to dnes čínská vláda. Evidentním záměrem vlády je podle agentury Reuters zmírnit masivní přebytky produkce u domácích výrobců solárních panelů, jejichž vývoz narazil na krizi solární energetiky a obchodní bariéry v Evropě a v USA.

Lichtenštejnská VP Bank koupí za neupřesněnou částku německou privátní banku HSBC Trinkaus & Burkhardt spolu s jejími investičními fondy. Transakce, již dnes VP oznámila, je součástí trendu spojování menších evropských bank pro bohaté klienty v době, kdy sílí tlak na odstranění bankovního tajemství v zemích jako Švýcarsko nebo Lichtenštejnsko.

Prodej nových osobních automobilů na Slovensku v prvním letošním pololetí klesl proti loňsku o 6,62 procenta, úřady zaregistrovaly 32.044 vozů. Jedničkou na trhu zůstala česká automobilka Škoda Auto, jejíž prodej na Slovensku ale klesl téměř o pětinu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil slovenský svaz automobilového průmyslu.

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn (64) se stal členem dozorčí rady banky vlastněné státním ruským ropným kolosem Rosněfť. Ruská regionální rozvojová banka známá pod anglickým překladem Russian Regional Development Bank to oznámila ve sdělení pro regulační orgány.


Biz info: Rossignol se chystá koupit skandinávská skupina soukromého kapitálu Altor

reklama

Další články

 1. Čínský ekonomický růst znovu mírně zpomaluje

  Byznys ·

  Čínská ekonomika zpomaluje druhým čtvrtletím v řadě. Hrubý domácí produkt nejlidnatější země světa ve druhém kvartálu letošního roku činil 7,5 procenta, to je oproti před…

 2. Británie plánuje investovat do vývoje motorů

  Byznys ·

  Britská vláda a společnosti z automobilového průmyslu chtějí investovat jednu miliardu liber (30 miliard Kč) do výzkumného centra, které se bude zabývat vývojem nízkouhlí…

 3. Zloději ukradli originály Lutherových spisů

  Společnost ·

  Neznámí zloději v pátek z muzea ve středoněmeckém Eisenachu ukradli tři originály děl náboženského reformátora Martina Luthera, jejichž cena se odhaduje na nejméně 60.000…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.