Biocel Paskov se dočká modernizace za jednu miliardu korun

Rakouská skupina Lenzing investuje do modernizace výroby dřevní buničiny ve firmě Biocel Paskov na Frýdecko-Místecku investuje 40 milionů eur (asi 1,1 miliardy korun). Vlastník Biocelu Lenzing group chystá celkovou investici v hodnotě 100 milionů eur, větší část peněz zamíří do rakouského závodu skupiny. Ve čtvrtek o tom informoval server  Euro.cz .

Lenzing se chystá rozšířit výrobu o 35 tisíc tun buničiny během příštích 2,5 roku. „Naším cílem je do konce tohoto desetiletí zvýšit vlastní produkci dřevní buničiny ze současných 56 na 75 procent poptávky skupiny pro výrobu botanických celulózových vláken. Modernizace povede k větší efektivitě našich závodů,“ uvedl generální ředitel společnosti Lenzing Stefan Doboczky.

Biocel Paskov zpracovává dřevo na materiál pro výrobu papíru a dalších produktů. Dřevo podnik nakupuje v regionu i ze Slovenska, Polska a Běloruska. Kapacita výroby firmy je v současnosti 260 tisíc tun viskózové buničiny ročně. Vedlejším produktem při výrobě buničiny je mimo jiné soda, její výrobu firma zahájila v roce 2013.

Biocel Paskov je součástí rakouské skupiny Lenzing od roku 2010. Loni paskovský podnik zvýšil obrat meziročně o 10,5 procenta na 5,7 miliardy korun. Provozní zisk stoupl meziročně o tři pětiny na 1,5 miliardy korun. Ve společnosti pracuje zhruba 370 zaměstnanců.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Biocel Paskov se dočká modernizace za jednu miliardu korun Foto: ČTK/Sznapka Petr

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.