Bilý dům odložil sankce proti KLDR

Bílý dům plánoval v úterý vyhlásit nové rozsáhlé sankce proti Severní Koreji, ale vzhledem k obnoveným nadějím na setkání Donalda Trumpa a Kim Čong-una je v pondělí odložil na neurčito. Informaci zveřejnila deník The Wall Street Journal. Americký prezident původně summit se severokorejským vůdcem plánovaný na 12. června odvolal, teď o něm ale Washington opět hovoří optimisticky.

Bílý dům měl podle newyorského listu připraveny sankce proti zhruba třiceti subjektům, mezi nimiž byly i ruské a čínské firmy. Sankce byly připraveny v reakci na nedávné slovní útoky Pchjongjangu proti americkému vedení. Právě v reakci na přitvrzení severokorejského slovníku americký prezident svoji schůzku s Kimem minulý týden odvolal.

O možnosti nových sankcí proti KLDR informoval The Wall Street Journal už minulý týden. O sankcích, ale i o možném vojenském zásahu, jednala údajně americká Národní bezpečnostní rada (NSC), napsal list bez dalších podrobností.

V pondělí s odvoláním na americké vládní zdroje deník uvedl, že cílem sankcí mělo být zablokování finančních toků směřujících do KLDR. Severní Korea je podle Bílého domu stále schopna opatřit si v zámoří finanční prostředky prostřednictvím sítě svých agentů uzavírajících pokoutní obchody. To podkopává snahy USA o co největší izolaci Kima.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Bilý dům odložil sankce proti KLDR Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Do USA míří vysoký severokorejský činitel

  Společnost ·

  Bývalý šéf severokorejské tajné služby Kim Jong-čchol, který nyní řídí agendu vztahů s Jižní Koreou, míří přes Peking do Spojených států. V úterý to uvedla jihokorejsk…

 2. Coca-Cola zahájí v Praze výrobu mléka pro Evropu

  Byznys ·

  Nápojářská firma Coca-Cola HBC ČR a Slovensko v úterý otevřela v pražských Kyjích dvě zmodernizované linky za více než 300 milionů korun. Bude nově vyrábět nápoje rost…

 3. Mánesův most se poprvé v historii otevře kultuře

  Komerční sdělení ·

  Na pražském Mánesově mostě se poprvé v historii uskuteční kulturní akce. V sobotu 2. června se přímo na mostě koná oslava sousedství mezi Čechy a Němci. Namísto aut a …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.