„Biatlon nepřitahuje pouze kvůli úspěchům. Pomáhají mu i lidské osobnosti,“ říká Leixner

Biatlon české diváky baví. Jde o atraktivní sport, ve kterém navíc dosahují naši sportovci skvělých výkonů. To není ale ovšem jediný důvod, proč je o tento sport mezi dětmi a jejich rodiči veliký zájem. Tomáš Leixner ze sportovní agentury Raul říká, že důležitá je i povaha českých sportovců. Ti jsou totiž lidští a jejich osobnosti dokreslují zajímavé příběhy.

„Gábina Koukalová je velmi zajímavá osobnost. Je přitažlivá, jak z pohledu mužského, tak má kolem sebe spoustu příběhů. Krásně zpívá, umí malovat a je trochu roztržitá. Občas si zapomene hůlky. Tyto příběhy, které z ní dělají člověka, dávají médiím témata, o nichž se dá psát. Není to pouze o tom, jestli trefila pět terčů nebo čtyři terče,“ řekl Leixner na rádiu Zet.

Na výrazných českých úspěších se podílí celý český reprezentační tým. Diváky biatlon podle Leixnera láká i kvůli tomu, že kolikrát přináší překvapivé výsledky. Dopředu pak není jasné, jak celý závod dopadne. Tyto všechny hlediska způsobují ohromný zájem o sport jak ze strany dětí, tak i samotných rodičů.

„Zájem o biatlon je extrémně velký. Boom už trvá od roku 2012, kdy počet děti začal v klubech strmě narůstat. V současnosti si na nedostatek dětí nemůžeme stěžovat. Samozřejmě, že to dnes naráží spíš na infrastrukturální problémy a problémy s tím, že nemáme dostatek trenérů. Snažíme se to tak řešit za pochodu,“ uvedl prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

Důležité je rovněž zmínit finanční hledisko biatlonu. Nejde totiž o levnou záležitost. Na tuto skutečnost ale podle Hamzy myslí Český svaz biatlonu, který se snaží tyto náklady vzít částečně na sebe. „Vzduchovka stojí řádově 50 tisíc, malorážka mezi 80 až 90 tisíci. To je nejhorší položka. Jinak bych řekl, že je to standardní. K běžeckému lyžování musí mít samozřejmě sportovec lyže a výbavu s tím, že nám do toho vstupuje ještě střelivo. Jeden náboj stojí pro vaši představu dvě koruny. Biatlon určitě není levný sport, ale my se snažíme klubům hardware pokud možno dodat, tak abychom s tím rodiče nezatěžovali,“ informoval Hamza. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s prezidentem Českého svazu biatlonu Jiří Hamzou a Tomášem Leixnerem ze sportovní agentury Raul. Celé znění rozhovorů si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: Zet 

„Biatlon nepřitahuje pouze kvůli úspěchům. Pomáhají mu i lidské osobnosti,“ říká Leixner Foto: ČTK/DPA/Martin Schutt: Gabriela Koukalová

reklama

Další články

  1. Elon Musk odhalil význam loga firmy Tesla

    Tech ·

    Dobře vybudovanou značku pozná každý už z jejího loga. Pro automobilky je navíc logo důležitější než pro kterýkoliv jiný segment. Elektrických automobilů značky Tesla …

  2. Hodnota bitcoinu je poprvé nad cenou zlata

    Byznys ·

    Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala cenu jedné unce zlata. Na konci čtvrtečního obchodování se jeden bitcoin prodával za 1268 dolarů, zatímco zlato stál…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.