Bez elektřiny jsou v ČR desítky tisíc domácností

Bez elektřiny jsou v důsledku silného větru desítky tisíc domácností v ČR. Dispečink ČEZ Distribuce eviduje stovky poruch na vedení vysokého i nízkého napětí v deseti krajích. Informaci v neděli sdělila mluvčí firmy Soňa Holingerová.

„Počty poruch bohužel narůstají i z důvodu, že se vítr stále neuklidnil,“ uvedla mluvčí s tím, že silný vítr ztěžuje práci především v lesních úsecích, kde hrozí pád stromů a větví nejen do vedení, ale také na pracovníky a techniku ČEZ.

Silný vítr od rána řádí po celém území republiky, škody způsobuje zejména na západě a na severu země. „Nejhorší situace je v současné době v kraji Královéhradeckém, Ústeckém, Libereckém a také Středočeském,“ řekla Holingerová kolem 8:00. Klidnější stav je podle ní zatím na severní a střední Moravě. „Předpokládáme, že se vítr bude přesouvat i do této lokality,“ odhadla. Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení a ulomené izolátory.

„Máme navýšené počty pracovníků jak v terénu, tak i na dispečinku a call centru. Pro hlášení poruch prosím volejte na bezplatnou linku 800 850 860,“ dodala mluvčí.

 

 

Zdroj: ČTK

Bez elektřiny jsou v ČR desítky tisíc domácností Foto: Shutterstock.com: Ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Babiš se pokusí o složení menšinové vlády, měli by ji doplnit nestraničtí odborníci

  Společnost ·

  Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se pokusí složit menšinovou vládu vytvořenou z ministrů ANO a nestranických odborníků. Informoval o tom v pátek server 

  Španělský Senát schválil omezení autonomie Katalánska

  Společnost ·

  Španělský Senát v pátek absolutní většinou umožnil centrální vládě dočasně omezit autonomii Katalánska. O zavádění konkrétních opatřeních vůči Katalánsku bude v příští…

 2. USA nemají podle Mattise zájem válčit proti KLDR

  Společnost ·

  Záměr Spojených států nepředstavuje zahájení války proti Severní Koreji. Cílem je přesvědčení vůdce Kim Čong-una vzdát se jaderného arzenálu. Informoval o tom americký…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.