Berlínská policie má nesprávného muže, útočník je stále na útěku

Berlínská policie je podle serveru listu Die Welt přesvědčena, že zadržený Pákistánec není skutečným pachatelem útoku na berlínský vánoční trh. Ten si v pondělí vyžádal 12 mrtvých a desítky zraněných. Policie vyzvala občany k ostražitosti.

„Máme nesprávného muže,“ řekl listu vysoce postavený policista. „A tím také novou situaci, protože skutečný útočník je ještě ozbrojený, volně se pohybuje a může napáchat další škody,“ citoval server svůj policejní zdroj.

Berlínská policie to zatím oficiálně nepotvrdila, její šéf Klaus Kandt ale připouští možnost, že zatčený muž neřídil nákladní vůz, kterým byl útok spáchán. „Skutečně není jisté, že byl řidičem,“ uvedl. Policie nyní mimo jiné zkoumá stopy DNA.

Twitter

Německé úřady podle ministra vnitra Thomase de Maiziéra nemají žádné pochybnosti, že byl pondělní incident útokem. Ten se odehrál kolem 20 hodin na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz nedaleko Pamětního kostela císaře Viléma. Nákladní vůz s polskou poznávací značkou vjel na trh přes chodník a zabil 12 lidí.

Twitter

Útočník z místa činu utekl. Na místě spolujezdce pak policie nalezla mrtvého muže polského původu. Podle médií se jedná o zaměstnance spediční firmy Ariela Zurawského, které vůz patřil. Střelnou zbraň, která usmrtila polského spolujezdce v kamionu, zatím policie nenašla. Podle serveru Spiegel Online nenašla ani stopy po střelném prachu na těle podezřelého, které by ukazovaly na to, že Poláka, kterého policisté našli mrtvého v kabině, zastřelil on.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

 

 

Berlínská policie má nesprávného muže, útočník je stále na útěku Foto: ČTK/AP

reklama

Další články

 1. Gazprom čeká letos rekordní vývoz plynu

  Byznys ·

  Ruský plynárenský gigant Gazprom očekává, že v letošním roce vyveze do zemí mimo země bývalého Sovětského svazu 180 miliard metrů krychlových plynu. V pondělí to uvedl…

 2. Letos došlo k nejvíce střetům aut se zvěří

  Společnost ·

  Na silnicích letos došlo skoro k devíti tisícům nehodám srážkou se zvěří, podle statistik je to tedy každá desátá havárie. Tato čísla bohužel ukazují na negativní tren…

 3. Palata: Polská vláda překročila Rubikon

  Společnost ·

  Polsko zažívá největší politickou krizi od roku 1990. Protivládní demonstrace zde začaly v pátek poté, co vládní strana Právo a spravedlnost navrhla omezit novinářům v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.