Belgická policie stále pátrá po teroristovi, který zaútočil na bruselském letišti

Belgická policie dnes nedopadla hledaného teroristu Najima Laachraouiho, jak informoval bruselský deník La Dernière Heure. Ten dříve informoval o razii, která měla vést k zatčení teroristy. uvedl, že došlo k záměně jmen a že totožnost zadrženého není známa. Prokuratura již dříve zadržení Laachraouiho nepotvrdila a na 13:00 svolala tiskovou konferenci, napsala agentura Reuters.

Čtyřiadvacetiletého Laachraouiho policie hledá poté, co byl podle všeho zachycen na letištních bezpečnostních kamerách. Laachraoui, který je údajně belgický občan narozený v Bruselu, se zřejmě na výbuších podílel, ačkoli se v odletové hale neodpálil. Policie již dříve oznámila, že jeho DNA byla nalezena na několika pásech s výbušninami při listopadových útocích v Paříži, při kterých zahynulo 130 lidí a ke kterým se stejně jako nyní přihlásilo radikální hnutí Islámský stát.

Zbývající dva sebevražední atentátníci, kteří podnikli úterní útok na bruselském letišti, byli bratři Khalid a Brahim El Bakraouiovi. Policie je podle nejmenovaného zdroje RTBF znala kvůli jejich kriminální minulosti, ale až dosud nebyli spojováni s terorismem.

Khalid pod falešným jménem pronajal byt v bruselské čtvrti Forest, kde policie při razii minulý týden zastřelila ozbrojeného muže, kterého později úřady identifikovaly jako Alžířana Mohameda Ben Caïda. Vyšetřovatelé nalezli na místě vlajku Islámského státu, útočnou pušku, roznětky a otisky prstů Salaha Abdeslama, považovaného za jednoho z hlavních strůjců loňských listopadových atentátů v Paříži, který byl zatčen o tři dny později.

 

 

Zdroj: ČTK

Belgická policie stále pátrá po teroristovi, který zaútočil na bruselském letišti Foto: © Tous droits réservés

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.