BBC: Zpěváci využili Music Awards pro vyjádření nesouhlasu ke zvolení Trumpa

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že někteří hudebníci využili významného ocenění Music Awards k vyjádření svého názoru k nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Nejhlasitěji proti němu vystoupila skupina Green Day, která pozměnila svoji známou skladbu Bang Bang.

Mnoho hudebníků využilo významné ocenění Music Awards k tomu, aby vyjádřilo svůj nesouhlas k nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Nejvíce slyšet byla skupina Green Day. Během show plné pyrotechniky pozměnila svoji známou skladbu Bang Bang v track proti Trumpovi. Návštěvníci si tak mohli vyslechnout slova, jako „Ne Trumpovi! Ne Ku-klux-klanu, ne fašistickým Spojeným státům“.

K současné situaci se rovněž vyjádřil britský hudebník Sting, který si odnesl ocenění za celoživotní dílo. Podle jeho slov rocková hudba představuje pro USA možná největší a nejvlivnější export. K tomu dodal, že je vždy otevřená pro lidi všech barev v souvislosti s přivítáním a začleněním. Směšování kultur, rytmů a vášní je podle jeho slov to, co udělalo z Ameriky nejúžasnější zemi světa.

Připomínky měli i samotní moderátoři akce modelka Gigi Hadid a komik Jay Pharoah. Umělci jako Lady Gaga nebo John Legend, kteří byli prominentními příznivci kampaně Hillary Clintonové, však na akci o volbách nepromluvili.

 Zdroj: Angedelile, ABC / YouTube.com

________________________________________________________________

BBC dále informuje o tom, že:

Sebevražedný atentátník se odpálil uvnitř šíitské mešity afghánského Kábulu. Teroristický útok si vyžádal smrt 27 lidí. Exploze v mešitě Baqir ul Olum zranila dalších 35 lidí. K odpovědnosti k tomuto činu se prozatím nepřihlásila žádná radikální organizace. Šíité tvoří v Afghánistánu 15 procent populace. Během posledních měsíců došlo proti nim k mnoha útokům. V červenci došlo v Kábulu k zabití více než 80 lidí při útoku na demonstraci Hazárů. K odpovědnosti se tehdy přihlásil samozvaný Islámský stát. 

 

Příbuzní osob ze ztraceného letu MH370 odcestovali na Madagaskar, kde se zapojí do pátrání po troskách letadla, které mohou vést k odhalení osudu letounu aerolinií Malaysia Airlines. Veškeré kusy letadla byly prozatím nalezeny v oblasti východní Afriky. Příbuzní pohřešovaných osob si stěžují na to, že dosud nedošlo k systematickému pátrání po dalších troskách. Většina nalezených kusů byla odeslána k expertíze do Austrálie. Letadlo zmizelo v březnu roku 2014 při cestě z Kuala Lumpur do čínského Pekingu. 

 

V severoindickém státě Utarpradéš záchranáři nepřestávají prohledávat trosky vykolejeného vlaku. K jedné z nejtragičtějších železničních nehod v Indii od roku 2010 došlo v neděli poblíž města Kanpur. Při neštěstí zahynulo nejméně 133 lidí. Počet obětí však může nadále stoupat. Záchranáři totiž nadále pokračují ve vyprošťování. Mnoho dalších lidí je k tomu v kritickém stavu. Příčina neštěstí zatím není známá. Podle předběžného šetření ji však mohla způsobit poškozená kolej. Vlaková neštěstí jsou v Indii častá, kolejiště a dopravní cesty nejsou dostatečně opravovány a modernizovány.

 

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy prohrál souboj o středo-pravicového kandidáta na prezidenta. Sarkozy porážku přiznal a sdělil také, že opustí politickou scénu. V boji o francouzskou hlavu státu poté podpořil Francoise Fillona, který získal v primárkách 44,2 % hlasů. Na druhém místě skončil bývalý předseda vlády Alain Juppé. Ti se proti sobě postaví příští neděli. Vítěz se v příštím roce utká v hlavních prezidentských volbách. Jeho rivalkou pak bude pravděpodobně vůdkyně nacionalistické Národní Fronty Marine Le Penová.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Zpěváci využili Music Awards pro vyjádření nesouhlasu ke zvolení Trumpa Foto: ČTK/AP/Matt Sayles

reklama

Další články

 1. Mall.cz otestuje doručování zásilek dronem

  Byznys ·

  Český e-shop Mall.cz příští týden otestuje doručování zásilek dronem. Oznámil, že bude prvním českým e-shopem, který vyzkouší automatizované předání zásilek příjemci. …

 2. Zeman patří podle Spiegelu mezi Putinovy věrné

  Společnost ·

  Za věrného ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi označil německý magazín Der Spiegel českého prezidenta Miloše Zemana. Spíše než na západ se orientuje na východ, mín…

 3. Skotsko a Wales nebudou chybět u soudu o brexitu

  Společnost ·

  Britský nejvyšší soud v pátek rozhodl, že se skotská a waleská vláda může aktivně účastnit soudu, který rozhodne, zdali smí britská vláda zahájit odchod Británie z Evr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.