BBC: Země podle Johnsona čekají ve frontě, aby podepsaly obchodní dohodu s Británií

Země „se řadí do fronty“, aby podepsaly dohodu o volném odchodu s Velkou Británií poté, co opustí Evropskou unii. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service to uvedl britský ministr zahraničí Boris Johnson. Ten také uvedl, že brexitové plány vyhlášené premiérkou prospějí Británii i jiným zemím po celém světě.

Britský ministr zahraničí Boris Johnson uvedl, že ostatní země „čekají ve frontě“ na podpis obchodní dohody se Spojeným královstvím. Děje se tak přitom kvůli plánovanému odchodu Velké Británie z Evropské unie. Johnson rovněž řekl, že Británie nebude moc „spouštět padací most“ navzdory novým slibům o migrační politice slíbené premiérkou Theresou Mayovou.

Mayová během svého svého úterního projevu představila britskou strategii pro vystoupení z Evropské unie, která zahrnuje odstoupení z jednotného trhu EU. Mayová rovněž varovala EU před tím, aby se nepokoušelo potrestat Velkou Británii. Spojené království podle její slov odejde i přesto, když mu nebude nabídnuta výhodná dohoda.

________________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Neplodnému páru na Ukrajině se narodilo dítě díky nové metodě umělého oplodnění (IVF), do níž jsou zapojené tři osoby. Deník The Times podle BBC uvedl, že lékaři v Kyjevě použili metodu nazvanou pronukleární přenos. Narozené dítě tak získalo DNA od tří rodičů. Vajíčko matky se transformovalo pomocí DNA jiného dárcovského vajíčka. Dívka narozená 5. ledna je považována za druhé dítě, které se narodilo díky DNA od tří lidí. Loni v Mexiku došlo však k mírně odlišnému způsobu oplodnění.

 

Tisíce lidí v jihoindickém státě Tamilnádu protestují proti zákazu býčích zápasů. Na pláži Marina v hlavním městě Madras se od úterního večera utábořily nejméně čtyři tisíce lidí. Tradiční býčí zápasy známé jako Jallikattu jsou v Madrasu známé po staletí. Demonstranti tvrdí, že zastupují svoji vlastní identitu. Nejvyšší soud zápasy zakázal v roce 2014 kvůli námitkám ze strany ochránců zvířat. Soud svůj zákaz potvrdil v roce 2016. Nespokojení lidé svolávají ostatní demonstranty k protestům na sociálních sítích.

 

Účastnice televizní show Apprentice Summer Zervosová podala k soudu žalobu za pomluvu proti nově zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Zervosová již dříve obvinila Trumpa, který moderoval televizní show ze sexuálního obtěžování. Nyní prohlásila, že Trump lhal národu o tom, jak se v roce 2007 skutečně zachoval. Zervosová uvedla, že je lhářem zaujatým vůči ženám, který ji snižoval a pomlouval. Obvinění přišlo tři dny před tím, co má Trump skládat prezidentskou přísahu. Americký miliardář již během voleb čelil záplavě obvinění ze sexuálního obviňování. Veškeré případy však popřel.

 

Egypt přidal bývalou fotbalovou hvězdu Mohameda Aboutrika na seznam teroristů kvůli vazbám na zakázané Muslimské bratrstvo. Oznámil to jeho právník. Aboutrika čelí obvinění kvůli údajné finanční podpoře zakázaného hnutí, které se v Egyptě považuje za teroristickou organizaci. V roce 2008 se tento muž stal africkým fotbalistou roku. Zápis do listu teroristů znemožňuje Aboutrikovi vycestovat ze země. Egyptské úřady rovněž zmrazily jeho peníze.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

 

 

BBC: Země podle Johnsona čekají ve frontě, aby podepsaly obchodní dohodu s Británií Foto: Boris JOHNSON; Zdroj: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

  1. Pošta opět zvýšila ceny za doručování balíků

    Byznys ·

    Česká pošta od ledna zdražila posílání doporučených a cenných balíků o 10 korun. O 20 korun se pak zvýšily ceny za doručování obyčejných i cenných balíků do zahraničí.…

  2. BBC: Demokratický bojkot Trumpovy inaugurace roste

    Společnost ·

    Počet amerických Kongresmanů z řad demokratů, kteří budu bojkotovat inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa, vystoupal na 26. Mnozí z nich jako důvod uvedli nedávn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.