BBC: Za Apple se postavily další technologické společnosti; Trump pod kritikou svých soupeřů

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že za společnost Apple se ve sporu s FBI postavily další technologické společnosti. Firma odmítá poskytnout informace z iPhonu jednoho ze střelců z prosincového útoku v San Bernardinu. Apple nyní navíc přišel se zabezpečením, který veškerá data v zařízení smaže. BBC dále informuje o tom, že kandidát na amerického prezidenta Donald Trump se dostal při debatě pod ostrou kritiku svých soupeřů. Mnoho republikánů se nyní obává, že kontroverzní Trump by listopadové volby prohrál.

Mohlo by vás zajímat

Při debatě zbývajících republikánských kandidátů na prezidenta se dostal Donald Trump pod ostrou palbu kritiky svých soupeřů. Včera Trumpa rovněž kritizovali někteří vysoce postavení představitelé jeho vlastní strany. Mnoho republikánů se obává, že kontroverzní Trump by listopadové volby prohrál. Republikáni nyní vybírají svého kandidáta ze čtyř zbývajících uchazečů

Mexiko se poprvé vyjádřilo přímo k poznámce amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Ten navrhuje, aby se na hranicích se Spojenými státy postavila zeď proti nelegálním přistěhovalcům s tím, že by ji zaplatilo Mexiko. Mexický ministr financí rezolutně odmítnul, že by takovou stavbu země financovala. Zároveň dodal, že tento nápad je postavený na neznalosti problematiky.

Další technologické společnosti podpořily Apple v soudním sporu o ochranu dat s FBI. Ta se snaží pomocí soudního příkazu Apple donutit, aby jí pomohl odblokovat iPhone jednoho ze střelců z prosincového útoku v San Bernardinu. Firma se tomu brání s tím, že by to ohrozilo bezpečnost dat všech jejích uživatelů. V telefonu je nyní software, který po deseti neúspěšných pokusech o zadání hesla veškerá data smaže. K údajům se nedostane ani společnost Apple. FBI ji nicméně žádá, aby vytvořila způsob, jak zabezpečení obejít.

Vůdce Severní Koreji Kim Čong-un podle státních médií prohlásil, že jaderné zbraně této země mají být připraveny k okamžitému použití.  Podobné výroky ze strany Severní Koreje nejsou výjimečné. Analytici stále pochybují, zda je Severní Korea schopná vyrobit dostatečně malou jadernou bombu na to, aby ji mohla transportovat raketová střela. Rada bezpečnosti Organizace spojených národů tento týden zpřísnila sankce proti této zemi. Jen pár hodin poté Severní Korea do moře odpálila několik střel krátkého doletu.

Vědci věří, že se jim podařilo najít způsob, jak přimět imunitní systém k boji proti rakovině. Objevili metodu, jak najít slabé místo nádorů, na které může imunitní systém zaútočit. Podle vědců může být komplikované tuto metodu převést do praxe. Přesto doufají, že metoda umožní nový způsob léčby rakoviny, který by bylo možné začít do dvou let testovat na pacientech.

Španělská princezna Cristina poprvé vypovídala v soudním sporu kvůli údajnému krácení daní. Odpovídala pouze na otázky svého prvního zástupce. Před soudem uvedla, že se svého manžela nikdy neptala na to, jak vede společnost, kterou spolu vlastní.

Nejvyšší soud v Brazílii rozhodl, že je možné pokračovat s právními kroky proti mluvčímu dolní komory parlamentu. Eduardo Cunha je jedním z hlavních představitelů hnutí, které se snaží zahájit řízení proti prezidentce Dilmě Rousseffové. V současné chvíli ale sám čelí obvinění z korupce v souvislosti se státní ropnou společností Petrobras. Obvinění popírá.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

BBC: Za Apple se postavily další technologické společnosti; Trump pod kritikou svých soupeřů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.