BBC: Vyhlášení nominací na Oscara; nigerijské teroristky se maskují dětmi

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že Americká filmová akademie v úterý vyhlásí v Los Angeles nominace na filmové ceny Oscar. Mezi největší favority patří snímky Místo u moře, Moonlight a La La Land. BBC si dále všímá toho, že sebevražedné atentátnice v Nigérii nosí v náručí malé děti, pomocí nichž se jim daří proklouznout bezpečnostními kontrolami. 

Zahraniční výbor amerického Senátu v pondělí odsouhlasil nominaci bývalého šéfa ropné firmy Exxon Mobile Rexe Tillersona na post ministra zahraničí. Tillerson v minulosti čelil kritice za vazby na Rusko. Nominace prošla ve výboru těsným poměrem 11 ku deseti hlasům. Pro Tillersona hlasovali všichni přítomní republikáni, proti byli všichni opoziční demokraté. Konečné rozhodnutí je na celém Senátu.
 
Britský Nejvyšší soud v úterý oznámí, zda odstoupení Británie od Evropské unie smí iniciovat britská vláda nebo parlament. Verdikt se bude týkat toho, zda může vláda požádat o odchod Evropskou unii na základě článku 50 Maastrichtské smlouvy, nebo k tomuto procesu potřebuje souhlas parlamentu. Odchod z EU podle článku 50 znamená maximálně dvouletou lhůtu pro dojednání podmínek a ukončení členství. Britská předsedkyně vlády Theresa Mayová uvedla, že chce začít jednat o vystoupení z EU do konce března.
 
V hotelu zavaleném lavinou ve střední Itálii našli v pondělí záchranáři sedmou oběť neštěstí. V sutinách byla nalezena také tři živá štěňata. Svitla tak naděje, že ve vzduchových kapsách v lavině mohou stále být i živí lidé. Stále se nicméně pohřešuje 22 lidí. Zachráněno bylo devět osob a dva další lidé byli nalezeni mimo hotel.
 
Sebevražedné atentátnice v Nigérii nyní nosí podle úřadů v náruči malé děti, díky čemuž se jim daří proklouznout bezpečnostními kontrolami. K podobnému případu došlo 13. ledna, kdy se ve městě Magdali odpálily dvě ženy, které měly v náruči dvě novorozeňata. Při explozi zahynuly obě ženy, děti a dvě další osoby. Z útoků je viněna militantní skupina Boko Haram.
 
Americká filmová akademie v úterý v Los Angeles vyhlásí nominace na filmové ceny Oscar. Mezi největší favority patří snímky Místo u moře, Moonlight a La La Land, který na začátku měsíce ovládl Zlaté glóby. Podle některých komentátorů by mohl tento muzikál být zastoupen ve 14 kategoriích a vydobýt si tak místo po boku rekordmanů, jakými byly se 14 nominacemi Titanic a Vše o Evě.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Vyhlášení nominací na Oscara; nigerijské teroristky se maskují dětmi Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.