BBC: Vyšetřování Fillona kvůli platbám pro děti; Mattis varuje KLDR před použitím jaderných zbraní

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že francouzský prezidentský kandidát Francois Fillon je nyní vyšetřován i kvůli platbám pro své děti. BBC si dále všímá, že americký ministr obrany James Mattis prohlásil, že jakékoli nasazení jaderných zbraní ze strany Severní Koreje by se setkalo s účinnou a drtivou odezvou. 

Americký ministr obrany James Mattis prohlásil, že jakékoli nasazení jaderných zbraní ze strany Severní Koreje by se setkalo s účinnou a drtivou odezvou. Uvedl to při své návštěvě Jižní Koreje. Při ní Soul ujistil, že může i nadále spoléhat na podporu Spojených států amerických.

 

Zákonodárci ve Spojených státech amerických zrušili opatření Obamovy vlády, které mělo za cíl zabránit lidem s duševním onemocněním vlastnit zbraně. Právo vlastnit zbraň je zakotveno v dodatku k americké ústavě. O dalším osudu opatření musí ještě rozhodnout senát.

 

Ředitel společnosti Uber rezignoval na členství v Trumpově poradním orgánu. Travis Kalanick, který vede společnost provozující sdílené jízdy podobné taxislužbě, odstoupil vzhledem k silné kritice svého působení ve skupině ze strany zaměstnanců i veřejnosti. Uber je jednou z několika technologických společností, které se obávají dopadu opatření zaměřených na přistěhovalce na svou pracovní sílu.

 

Představitelé Evropské unie se sejdou na Maltě, aby debatovaly o tom, jak zmírnit příliv uprchlíků ze severní Afriky a Blízkého východu. Italský premiér oznámil, že se mu podařilo uzavřít dohodu s Libyí, která by měla bránit uprchlíkům ve vyplutí směrem k evropským břehům.

 

Podle vyjádření amerického Bílého domu výstavba nových izraelských osad nenapomáhá dosažení míru s Palestinci. V prohlášení je dále uvedeno, že vláda Donalda Trumpa k budování osad nezaujala oficiální stanovisko. Trump v prosinci kritizoval rezoluci Rady bezpečnosti Organizace spojených národů, která vyzývá k ukončení výstavby. Izraelská policie ve čtvrtek odsunula demonstranty z nepovolené výspy osadníků na okupovaném Západním břehu.

 

V Rumunsku třetím dnem pokračovaly rozsáhlé protivládní demonstrace. V Bukurešti a dalších městech podle odhadů protestovalo přes dvě stě tisíc lidí. Nelíbí se jim, že vláda zmírnila postihy za korupci. Díky změně se na svobodu dostanou desítky odsouzených veřejně činných osob. Premiér uvedl, že opatření zůstane v platnosti. Prezident ho hodlá napadnout u soudu.

 

Francouzský prezidentský kandidát Francois Fillon je nyní vyšetřován i kvůli platbám pro své dvě děti. Fillon čelí vyšetřování kvůli tomu, že měl platit své manželce za práci, kterou údajně nikdy nevykonávala. Vyšetřovatelé nyní prověřují i platby, které měly obdržet jeho děti v době, kdy byl senátorem. Mělo se jednat o právní zakázky. V dané době ale ani jedno z nich nemělo ukončené právní vzdělání. Skandál ohrožuje Fillonovu kandidaturu v prezidentských volbách. Ty se ve Francii budou konat v dubnu a květnu.

 

Významní představitelé regionálního politického života kondolovali bývalému brazilskému prezidentovi Lula da Silvovi ke ztrátě manželky. Ta zemřela následkem krvácení do mozku. Pomáhala mu založit Dělnickou stranu. Původně velmi oblíbený brazilský prezident začal být loni spojován s rozsáhlou korupční aférou.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Vyšetřování Fillona kvůli platbám pro děti; Mattis varuje KLDR před použitím jaderných zbraní Foto: ČTK/ZUMA/Olivier Douliery: James Mattis

reklama

Další články

 1. Hodnota Bitcoinu opět přesáhla 1000 dolarů

  Byznys ·

  Hodnota kybernetické měny bitcoin se v rámci čtvrtečního obchodování po čtyřech týdnech vyšplhala opět nad hranici 1000 dolarů (zhruba 25 tisíc korun). Informovaci uve…

 2. Sold Out Biz: Jak odhalit, co klient chce

  Byznys ·

  První schůzkou s klientem by obchodník měl zjistit jeho potřeby. Začít proto hned prezentovat a nabízet není podle key account managera Milana Turka tím nejlepším krok…

 3. Trump vyhrožoval, že pošle do Mexika armádu

  Byznys ·

  Americký prezident Donald Trump řekl, že by Mexiko mělo lépe zvládat boj se zločinci, nebo se o ně na mexickém území postarají americké ozbrojené síly. Trump to podle …

 4. Facebooku stouply příjmy o více než 50 procent

  Byznys ·

  Sociální síti Facebook stoupl ve čtvrtém čtvrtletí zisk na 3,57 miliardy dolarů (89,6 miliardy korun) z předloňských srovnatelných 1,56 miliardy dolarů. Příjmy vzrostl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.