BBC: Volkswagen zruší celosvětově 30 tisíc pracovních míst, zaměří se na vývoj elektromobilů

Německý automobilový koncern Volkswagen oznámil, že celosvětově zruší 30 tisíc pracovních míst. Většina z nich zanikne v Německu. Společnost se zaměří na vývoj elektromobilů a autonomních vozidel, uvedlo rozhlasové vysílání BBC World Service.

Německý automobilový koncern Volkswagen oznámil, že celosvětově zruší 30 tisíc pracovních míst. Z toho 23 tisíc pracovních míst zanikne v Německu. Koncern plánuje propouštět také zaměstnance v Brazílii a Argentině. Volkswagen stále čelí skandálu spojeným s paděláním emisních testů. Nyní usiluje o to, aby oživil svoji hlavní značku. Zaměří se rovněž na vývoj elektromobilů a autonomních vozidel.

Volkswagen na druhou stranu oznámil, že ve spojitosti s investicemi do nových produktů vytvoří devět tisíc pracovních míst. Nové škrty by měly německé automobilce uspořit 3,7 miliard dolarů. 

Volkswagen zaměstnává po celém světě více než 624 tisíc obyvatel. V Něměcku jde přitom o 282 000 pracovníků. Koncern plánuje do budoucna investovat 3,5 miliardy eur.

________________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Ministr zahraničí Litvy Linas Linkevicius řekl, že se „velmi obává“ osudu pobaltí stejně tak, jako syrského města Aleppa. Nikoho netrápí Trumpovo vítězství v amerických volbách více než pobaltské státy. Litva věří, že temné záměry Ruska jsou spojeny s geografií země a její historií. Trumpova předvolební slova navíc napovídají o jeho zálibě k prezidentovi Vladimiru Putinovi. Dříve byla Litva součástí Sovětského svazu, nyní je ale členem Severoatlantické aliance a EU.

 

Pohřeb bývalého filipínského diktátora Ferdinanda Marcose na hřbitově hrdinů vyvolal pobouření u opozice. V roce 1986 byl tento bývalý prezident deportován z Filipín do USA, kde v roce 1989 zemřel. Jeho tělo bylo přivezeno do vlasti v roce 1993. Marcos čelí obvinění z mučení, únosu a zabití tisíce jeho odpůrců. Rovněž měl dostat ze země miliardy dolarů. Překvapivý pohřeb v hlavním městě Manile rozhněval oponenty a vyvolal celonárodní protesty. 

 

Výbuch palivového tankeru v západním Mosambiku připravil o život nejméně 73 lidí a dalších 110 lidí bylo zraněno. K události došlo konkrétně v obci Caphirizanje v provincii Tete poblíž hranice s Malawi. Někteří svědci tvrdí, že řidič cisternového vozu se snažil prodat palivo vesničanům. Ostatní říkají, že došlo k jeho přepadení. Kolem místa výbuchu ležely desítky spálených těl. Několik těžce popálených lidí se snažilo dostat do místní řeky. 

 

Několik tureckých vojáků ze základny NATO v Ramsteinu v Německu podalo i s rodinami žádost o azyl. O přesném počtu a motivu úřady neinformovaly. Řada státních pracovníků hledá po červencovém neúspěšném vojenském puči na území OSN azyl. Mezi lidmi, kteří usilují se dostat z Turecka, jsou učitelé, policisté, soudci a novináři. Turecko kvůli puči pozastavilo, zadrželo a zatklo desítky tisíc lidí. Podezřívá je z napojení na duchovního Fethullaha Güllena, který žije ve Spojených státech amerických. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Volkswagen zruší celosvětově 30 tisíc pracovních míst, zaměří se na vývoj elektromobilů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Spojené státy vyzývají Rusko k obnově LinkedInu

  Tech ·

  Spojené státy kritizují rozhodnutí ruské rozhodnutí blokovat internetové stránky sociální sítě LinkedIn. Vyzývají tak k okamžité obnově přístupu na tyto stránky. Cenzu…

 2. Apple pracuje na vývoji chytrých brýlí

  Tech ·

  Americká technologická společnost Apple pracuje na vývoji inteligentních brýlí. Produkt by měl být představen v roce 2018, napsala agentura Bloomberg s odkazem na své …

 3. V Japonsku vzniká nová „Mekka“ pro startupy

  Byznys ·

  Druhé nejmladší město Japonska Fukuoka ležící na jihu ostrova Kjúšú se uchází o titul nejpokrokovějšího města. Je totiž domovem nadějné startupové scény. V tomto příst…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.