BBC: Více než 1000 ruských sportovců těžilo z dopingu; v Aleppu se pohřešují stovky mužů

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že více než 1000 ruských sportovců těžilo po dobu čtyřech let ze státem sponzorovaného dopingu. BBC si dále všímá toho, že úředníci Organizace spojených národů (OSN) oznámili, že po obsazení Aleppa syrskou armádou se pohřešují stovky mužů a chlapců.

Více než 1000 ruských sportovců těžilo po dobu čtyřech let ze státem sponzorovaného dopingu. V závěrečné části zprávy autora Richarda Mclarena figurují čtyři medailisté, které se účastnili z olympijských her v Soči 2014 a pět z Londýna 2012. Zpráva označuje tento skandál za institucionální spiknutí, na které se podílela rovněž ruská tajná služba. Sportovci nejednali na základě vlastního rozhodnutí, ale byli součástí programu. McLaren uvedl, že sportovci používali doping v nebývalém rozsahu. 

 

Úředníci Organizace spojených národů (OSN) oznámili, že po obsazení Aleppa syrskou armádou se pohřešují stovky mužů a chlapců. Síly vedené syrskou vládou zabraly během posledních týdnů 75 % území výhodní části Aleppa. Desítky tisíc civilistů se rozprchlo do okolních okresů. Více než 8 tisíc z nich opustilo oblast během humanitární pauzy, k níž došlo ve čtvrtek. OSN rovněž uvedla, že rebelové bránili lidem před opuštění Aleppa. Mluvčí komisaře OSN pro lidská práva Rupert Colville řekl, že více než 100 tisíc lidí obývá stále se zmenšující území držené rebely ve městě Aleppo. 

 

Holandský protimuslimský politický vůdce Geert Wilders byl odsouzen za urážku skupiny a podněcování k nenávisti. Soud ovšem Wildersovi neuložil žádnou pokutu. Jeho politické uskupení zvané jako Strana pro svobodu favorizují tamní průzkumy veřejného mínění pro vítězství v parlamentních volbách, které se uskuteční v březnu. 

 

Zaměstnanec v řízení leteckého provozu Celia Castedová řekla, že její nadřízení na ni vyvíjeli nátlak, aby manipulovala s reporty, které souvisejí se zřícením letadla s brazilským fotbalovým týmem Chapocoense na palubě. Castedová uvedla, že dostala varování před nedostatečným množstvím paliva. V dopise zveřejněném v bolivijských médiích uvedla, že nezískala žádnou pravomoc k tomu, aby mohla letadlo zastavit. Podle její slov se pokusila o zastavení letadla. To jí nebylo ale povoleno. Letecké neštěstí si vyžádalo smrt 71 lidí na palubě. Mezi oběťmi figurovali povětšinou hráči fotbalového klubu. 

 

Parlament v Jižní Koreji oficiálně zbavil pravomocí kvůli korupčnímu skandálu tamní prezidentku Pak Kun-hje. Dočasným prezidentem země se stane současný premiér Hwang Kjo-an. Ten řekl, že se bude snažit zajistit fungování stabilní vlády. Místní obyvatelé se po týdnech trvajících demonstrací dočkali toho, čeho požadovali. 

 

 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Více než 1000 ruských sportovců těžilo z dopingu; v Aleppu se pohřešují stovky mužů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.