BBC: V Calais zůstaly desítky dětí; špatné počasí komplikuje záchranářské akce v Itálii

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že desítky dětí zůstaly bez doprovodu v jinak vysídleném francouzském Calais. Nezletilé osoby tak musely přečkat noc v drsných podmínkách. BBC si dále všímá toho, že špatné počasí komplikuje úsilí záchranářů na území střední Itálie, kde došlo ke dvěma silným zemětřesením. To ničilo budovy a zranilo desítky lidí. Prozatím není známé žádné úmrtí.

Desítky dětí zůstaly bez jakéhokoli doprovodu v uprchlickém táboře ve francouzském Calais. Stalo se tak i navzdory prohlášení francouzských úředníků, kteří tvrdili, že tábor je vysídlený. Humanitární pracovníci varovali před tím, že okolo stovky mladých lidí spali v drsných podmínkách. Do přijímacích středisek po celé Francii bylo podle vlády přemístěno od pondělí téměř 5600 uprchlíků. Tábor se stal symbolem migrační krize v Evropě. Vysněným cílem uprchlíků se stala Velká Británie a vidina zdolání kanálu La Manche. 

 

Špatné počasí komplikuje úsilí záchranářů na území střední Itálie, kde došlo ke dvěma silným zemětřesením. To ničilo budovy a zranilo desítky lidí. Stovky lidí po středečním zemětřesení přečkaly noc v automobilech a provizorních přístřešcích. Úřady uvádějí, že situace není „katastrofální“. Prozatím není známé žádné úmrtí. Stejný region již zasáhlo zemětřesení v srpnu. Přírodní katastrofa si tehdy vyžádala 300 lidských životů.  

  

Dvě jezídské ženy, kterým se podařilo utéct ze sexuálního zotročování od takzvaného Islámského státu v Iráku, získaly nejvyšší ocenění v oblasti lidských práv v Evropě. Jde o takzvanou Sacharovu cenu. Nadia Murad Basseová a Lamiya aji Bašárová patřily do skupiny tisíců jezídských žen, které unesly islamističtí radikálové. Od roku 2014 je nutily k sexuálnímu otroctví. Cena oslavující svobodu myšlení je každoročně udělována na památku Andreje Sacharova, který byl sovětských vědcem a disidentem. 

 

Čínská policie vyšetřuje u jezera v centrálním Mongolsku otravu více než 200 labutí. Policie uvedla, že v jejich orgánech objevili stopy pesticidů. Labutě pravděpodobně zabili pytláci. Velké množství mrtvých zvířat bylo nalezeno minulý týden u jezera Hongtu, které je známé pro přítomnost migrujících labutí. Úřady nabízejí odměnu ve výši necelých 18 tisíc dolarů za poskytnutí informací vedoucích k dopadení podezřelých osob. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: V Calais zůstaly desítky dětí; špatné počasí komplikuje záchranářské akce v Itálii Foto: ČTK/AP/Alessandra Tarantino

reklama

Další články

  1. Panama přestává být daňovým rájem

    Byznys ·

    Panama ve čtvrtek podepíše mnohostrannou úmluvu o sdílení detailů týkajících se zahraničních daňových poplatníků s dalšími vládami. Jde tak o velký krok, který povede …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.