BBC: USA prověří postup FBI v prezidentských volbách; Salvador zažil po 2 letech den bez vraždy

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že úřady ve Spojených státech amerických prověří postup FBI v průběhu prezidentské předvolební kampaně. Kauza pojící se k emailům kandidátky Hillary Clintonové podle mnohých ovlivnila výsledky hlasování. BBC si dále všímá toho, že v Salvadoru nedošlo během 24 hodin k žádné vraždě. Stalo se tak poprvé za uplynulé dva roky. 

Úřady ve Spojených státech amerických prověří postup FBI v průběhu prezidentské předvolební kampaně. Kauza kolem emailů kandidátky Hillary Clintonové podle mnohých výrazně ovlivnila výsledek hlasování.
 
Nově zvolený prezident Gambie Adama Barrow vyzval stávajícího prezidenta k osobnímu dialogu. Uvedl to v rozhovoru pro BBC. Stávající prezident se odmítá vzdát své funkce.
 
Prezident Spojených států amerických Barack Obama ukončil dlouhodobou politiku udílení trvalého pobytu Kubáncům, kteří do země přicestovali na americká víza. Dvacet let starý postup Kubáncům umožňoval po roce získat trvalý pobyt. Havana výměnou přislíbila, že začne přijímat Kubánce vrácené nebo vyhoštěné ze Spojených států. Obama se nadále snaží zlepšovat vztahy mezi oběma zeměmi.
 
Sýrie obvinila Izrael z bombardování oblasti západně od Damašku. Objevily se zprávy o tom, že útok zasáhl vojenské letiště. Sýrie pohrozila, že akce nezůstane bez odezvy. Izrael doposud útoky na Sýrii ani nevyvrátil, ani nepotvrdil.
 
Do Polska dorazily americké tanky a jednotky. Více než osmdesát tanků a stovky obrněných vozů jsou součástí největší vojenské posily Spojených států amerických v Evropě za několik desítek let. Rusko uvedlo, že krok vnímá jako hrozbu pro vlastní bezpečnost.
 
Policie v Salvadoru oznámila, že podle jejích informací v zemi za dvacet čtyři hodin nedošlo k vraždě. Odhaduje se, že je to poprvé za uplynulé dva roky. Policie neuvedla, jaký by za tím mohl být důvod. Podle Organizace spojených národů je míra vražd v zemi jedna z největších na světě. V letošním roce zde bylo denně zavražděno kolem deseti lidí. Násilí se přisuzuje především gangům.
 
V Jižní Koreji skončil výslech ředitele společnosti Samsung v souvislosti s korupční aférou kolem prezidentky Pak Kun-hje. Ředitel byl vyslýchán dvacet dva hodin. Hrozí mu obvinění z trestného činu. Aféra vyústila v zahájení soudního procesu, ve kterém by mohla být Pak Kun-hje zbavena funkce.
 
Podnikatel ve Spojených státech amerických, který se přel s Úřadem pro silniční provoz, zaplatil daň v drobných mincích. K doručení tří tisíc dolarů v mincích potřeboval pět zahradních koleček. Mince zahltily počítací automat a musely být přepočítány ručně.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: USA prověří postup FBI v prezidentských volbách; Salvador zažil po 2 letech den bez vraždy Foto: Mark Van Scyoc / Shutterstock

reklama

Další články

  1. Na Ukrajině zakázali poslední ruskou televizi

    Společnost ·

    Ukrajinské úřady zakázaly šířit vysílání ruské televize Dožď, která se ve své vlasti těší pověsti nezávislého média, kritického k současnému režimu. Uvedl to deník Ukr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.