BBC: USA a nové sankce proti Rusku; otrava jídlem v uprchlickém táboře v Mosulu

Rozhlasové vysílání BBC World Service si všímá toho, že američtí senátoři dospěli v pondělí k dohodě o zákonu, který zavede nové sankce proti Rusku. Součástí zákona bude ustanovení, které zabrání Bílému domu zmírnit, odložit nebo zrušit sankce bez souhlasu Kongresu. BBC dále informuje, že v iráckém táboře pro uprchlíky v Mosulu onemocněly pravděpodobně na otravu jídlem stovky lidí. Jedno dítě následkům zdravotních obtíží podlehlo. 

Mohlo by vás zajímat

Američtí senátoři dospěli v pondělí k dohodě o zákonu, který zavede nové sankce proti Rusku.  Součástí zákona bude ustanovení, které zabrání Bílému domu zmírnit, odložit nebo zrušit sankce bez souhlasu Kongresu. Zákon má potrestat Moskvu za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb USA, za násilný zábor Krymu a za podporu syrské vládě. Hlasovat se má už tento týden, protiruské sankce mají být schváleny jako dodatek zákona o sankcích proti Íránu.

 

V iráckém táboře pro uprchlíky z Mosulu onemocněly zřejmě na otravu jídlem stovky lidí, jedno dítě na následky zdravotních obtíží zemřelo. Podle zpráv lidé zvracejí a trpí dehydratací v táboře Hasansham, ležícím mezí Mosulem a Irbílem. V táboře jsou umístěni civilisté, kteří byli evakuováni z Mosulu kvůli ofenzivě vládních vojsk na radikály z organizace Islámský stát. Úřady nyní prošetřují původ otravy.

  

Na stanici německé předměstské dráhy v Mnichově byla vážně zraněna policistka poté, co neznámý útočník sebral policejní zbraň. Při incidentu byli zraněni i dva další lidé. Policie při přestřelce útočníka zranila a zadržela ho. Podle německých úřadů nejde o teroristický čin.

 

Po zřícení sedmipatrové budovy v keňském hlavním městě Nairobi se pohřešuje 15 lidí. Na místě jsou nyní záchranáři, podle nichž v budově mohou být někteří lidé uvězněni. Před pádem budovy z ní byly ještě evakuováni desítky lidí. Podle svědků se v konstrukci stavby objevily před jejím zřícením pukliny.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: USA a nové sankce proti Rusku; otrava jídlem v uprchlickém táboře v Mosulu Foto: ČTK/AP/Balint Szlanko

reklama

Další články

  1. Kampaň vodky Smirnoff si střílí z Trumpa

    Byznys ·

    Americký prezident Donald Trump stále čelí obvinění z napojení na Rusko během listopadových voleb. Celou kauzu se přitom rozhodla využít světoznámá značka vodky Smirno…

  2. BBC: Navalného opět zadržela policie

    Společnost ·

    V Rusku došlo k zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného. Stalo se tak poté, co Navalný vyzval své příznivce k nepovolenému protestnímu pochodu v Moskvě. Lidé tak m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.