BBC: Trumpa vnímá pozitivně pouze Rusko a Izrael

Politika amerického prezidenta Donalda Trumpa je ve světě značně nepopulární. Pozitivně jej vnímají pouze Rusko a Izrael. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service na to poukazuje rozsáhlá studie centra Pew Research, do níž se zapojilo 40 tisíc respondentů ze 37 zemí světa. 

Prezidentství Donalda Trumpa má výrazný dopad na způsob, jakým svět vnímá Spojené státy. Ukazuje to alespoň rozsáhlá studie centra Pew Research. Výsledky studie ukazují, že americký prezident je ve světě obecně velmi nepopulární. Obyvatelé 35 zemí také označili Trumpova předchůdce Baracka Obamu a jeho politiku za lepší. Pouze Rusko a Izrael vnímají Trumpa a jeho řízení USA lépe.

Mnoho lidí po celém světě však nevěří, že by se vzájemné vztahy mezi jejich vlastí a USA v důsledku Trumpova prezidentství nějak výrazně proměnily.

Průzkum poukazuje rovněž na to, že lidé měli větší důvěru k bývalému prezidentovi Baracku Obamovi. Trumpovi nezáleželo na budování vlastní značky v rámci světových záležitostí. Jasně oznámil, že od zemí Severoatlantické aliance (NATO) očekává, že budou platit spravedlivý podíl na zbrojení. Země v Perském zálivu zase minulý týden podpořil, aby uskutečnily blokádu Kataru. Německá kancléřka Angela Merkelová zase po setkání s Trumpem řekla, že Evropa už nemůže být „zcela závislá“ na starém spojenci. 

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Spojené státy v úterý varovaly syrského prezidenta Bašára Asada před dalším chemickým útokem v Sýrii. Bílý dům uvedl, že Asad podle něj chystá další chemický útok podobný tomu z počátku dubna v syrském Chán Šajchúnu. Syrský režim tehdy použití chemických zbraní popřel s tím, že jeho nálet zasáhl sklad chemických zbraní islamistů. Spojené státy nyní zaznamenaly potenciální přípravy dalšího chemického útoku, které by mohly vyústit v „masovou vraždu civilistů, včetně nevinných dětí“, stojí v prohlášení Bílého domu. Přípravy se podle něj podobají těm z doby před útokem v Chán Šajchúnu, při němž letos 4. dubna zemřelo přes osm desítek lidí a stovky dalších utrpěly zranění. Bílý dům Asada a jeho armádu varoval, že „zaplatí vysokou cenu“, pokud skutečně útok provedou.

  

Britské královně vzroste v roce 2018 a 2019 o osm procent její příjem z veřejných fondů. Celkově to činí nárůst o šest milionů liber, které může královna využít na údržbu domácnosti, oficiální cesty a údržbu paláců. Nová čísla totiž ukazují, že fondy britské koruny vydělaly o 24 milionů více než v minulosti. Královně ale také loni vzrostly výdaje o 2 miliony liber na téměř 42 milionů.

 

Americká tenisová hráčka číslo jedna Serena Williamsová se ohradila proti bývalému tenisovému esu Johnu McEnroeovi. Podle jeho prohlášení by Williamsová při tenisových zápasech s muži byla ráda, kdyby se jí podařilo udržet mezi sedmi stovkami nejlepších tenisových hráčů světa. McEnroe to uvedl pro rozhlasovou stanici NPR. Williamsová, která vyhrála rekordních 23 grandslamových turnajů, McEnroea poprosila o to, ať ji vynechá z hypotéz, které nemají reálný základ. Williamsová vyhrála svůj poslední grandslam v lednu. Teprve později se ukázalo, že už v té době byla těhotná. Dítě by se jí mělo narodit na přelomu srpna a září.

 

Čína obvinila Indii z narušení její územní suverenity mezi Tibetem a oblastí Sikkim. Podle čínských úřadů indičtí strážci zabraňovali běžným aktivitám na čínské straně hranice. Čína zároveň vyzvala Indii, ať strážce okamžitě odvolá. Indie nedávno Čínu nařkla z obdobného narušení hranic. Incidenty zvyšují napětí mezi oběma velmocemi. Region v okolí průsmyku Nathu La je důležitý pro Indy, kteří zde vykonávají poutní cesty do hinduistických a buddhistických posvátných míst v Tibetu. Hlavní konflikt se zde mezi oběma velmocemi rozhořel v roce 1967, od té doby dochází k občasným incidentům.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Trumpa vnímá pozitivně pouze Rusko a Izrael Foto: Albert H. Teich / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. Královně Alžbětě vzroste plat o 6 milionů liber

    Byznys ·

    Britské královně Alžbětě II. v příštím roce vzroste anuální příjem z veřejných prostředků o osm procent, tedy o více než 6 milionů liber. Podle BBC se tak stalo poté, …

  2. Hudební aplikace Youradio v Česku boduje

    Tech ·

    Hudební aplikace Youradio, která je produktem multimediálního domu Lagardere Active ČR, získala 2. místo v anketě Mobilní aplikace 2017 v kategorii média. Tato aplikac…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.