BBC: Trump zvýší tarifní ceny na dovoz oceli, chce tak zamezit dumpingu

Americký prezident Donald Trump zvýší tarifní ceny na dovoz oceli. Tímto krokem chce přerušit obchod se státy, které zaplavují USA levnou ocelí a tím podkopávají americké dodavatele. Trump podle BBC World Service řekl, že ocel je rozhodující pro ekonomiku a armádu Spojených států. 

Americký prezident Donald Trump začíná vyšetřovat země, které dovážejí ocel do Spojených států. Ve spojitosti s tím zvýší tarifní ceny na dovoz. Tímto krokem chce přerušit obchod se státy, které USA zaplavují levnou ocelí a tím podkopávají místní dodavatele.

Nejčastěji spojovanou zemí s tímto problémem je Čína. Trump ovšem ujišťuje, že tyto kroky nemají co do činění s Pekingem. Řekl, že jde o ochranu americké bezpečnosti.

Americká média informují o tom, že akcie amerických ocelářů po tomto kroku prudce rostou. Americká vláda se již dříve pokoušela prostřednictvím Světové obchodní organizace ochránit národní výrobce oceli před levnými zahraničními dovozci. Trumpova administrativa ovšem oznámila, že tento krok měl pouze nepatrný účinek. Namísto toho současné vyšetřování bude spadat pod zákon o Expanzi amerického obchodu z roku 1962, na základě něhož prezident ukládá omezení na dovoz z důvodů národní bezpečnosti.

„Ocel je rozhodující pro naši ekonomiku a naši armádu,“ řekl Trump. „Jde o oblast, v které si nemůžeme dovolit, abychom byly závislí na cizích zemích,“ sdělil Trump.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Americký stát Arkansas popravil po dvanácti letech prvního člověka. Stal se jím Ledell Lee, který byl odsouzen za vraždu. Pro BBC nedávno řekl, že je nevinný. Jeho třetí žádost o přerušení popravy byla ovšem zamítnuta. K popravě došlo díky rozhodnutí nejvyššího soudu, který ve čtvrtek schválil použití injekcí obsahujících kontroverzní smrtící látku. Nejvyšší soud tímto rozhodnutím nesouhlasil s verdiktem nižšího soudu, který zakázal aplikování jedovaté látky Midazolam poskytnuté jednou z farmaceutických firem. Lee se tak stal prvním popraveným člověkem z osmi osob, které čekají na výkon trestu smrti. K jejich popravě má dojít do konce dubna.

 

Čerstvé důkazy naznačují, že ztracené letadlo aerolinií Malaysia Airlines se s největší pravděpodobností nacházejí v severní oblasti vyhledávací zóny na jihu Indického oceánu. Let MH370 zmizel v roce 2014 při letu z Kuala Lumpuru do čínského Pekingu s 239 lidmi na palubě. Austrálie, Malajsie a Čína oznámila v lednu, že ruší pátrání po pohřešovaném letadle. Vědcům v lokalizování oblasti ztraceného letadla pomohlo analyzování proudění nalezeného úlomku křídla ze ztraceného Boeingu 777. K nalezení úlomku došlo na ostrově Reunion. Nová zpřesněná lokalita přestavuje rozlohu o 25 tisících kilometrech čtverečních.

 

Ozbrojenec, který v Paříži ve čtvrtek zastřelil policistu, byl v hledáčku francouzských policistů. Útočník zanechal ve svém autě doklady a policisté jej díky tomu mohli identifikovat. Místní média uvádějí, že devětatřicetiletý muž žil na předměstí města a mělo jít o potenciálního islamistického radikála. Útočník na pařížské třídě Champs-Élysées vážně zranil další dva policisty. Bezpečnostní síly následně zastřelili i samotného útočníka. Francouzská televizní stanice BFMTV referovala o tom, že policisté nalezli v automobilu společně s doklady i brokovnici a nože. Samozvaný Islámský stát oznámil, že útok provedl jeden z jeho „bojovníků“.

  

 

Zdroj: BBC

BBC: Trump zvýší tarifní ceny na dovoz oceli, chce tak zamezit dumpingu Foto: Paul Hakimata Photography / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. Čína jako ohromná manufaktura na automobily

    Byznys ·

    Čína je vůdčí mocností v množství vyrobených automobilů. Velkou část těchto vozidel vyrábí rovněž velcí globální hráči včetně automobilového giganta Volkswagenu. Nejvě…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.