BBC: Trump představí nový Úřad pro inovace, spolupráci přislíbili i Gates a Cook

Americký prezident Donald Trump představí nový Úřad pro inovace, v jehož čele bude stát jeho zeť Jared Kushner. Podle BBC World Service spolupráci s Bílým domem přislíbili i ředitel Applu Tim Cook a zakladatel Microsoftu Bill Gates. 

Americký prezident Donald Trump v pondělí představí nový Úřad pro inovace, který povede jeho zeť Jared Kushner. Úkolem instituce bude reforma státní správy s využitím pravidel amerického byznysu. Deník The Washington Post popisuje Úřad pro inovace jako „tým Swat“ složený z bývalých vedoucích pracovníků soukromého sektoru.

Nová instituce bude mít rozsáhlé pravomoci, které ji umožní reformovat vládní postupy. Kushner novinám řekl, že „vláda by měla fungovat jako „velká americká firma“. Kushner doufá v to, že dokáže zajistit úspěch a efektivitu pro jeho zákazníky, které představují občané Spojených států.

Klíčovou oblastí mají být technologie a data. Spolupráci s Bílým domem přislíbili ředitel Applu Tim Cook společně se zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Evropská unie požaduje „neprodlené“ propuštění stovek lidí, které se v neděli podílely v Rusku na demonstracích. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že protestujícím by mělo být umožněno „uplatňovat svá práva bez strachu z odplaty“. Demonstranti vyzývají ruského předsedu vlády Dmitrije Medveděva, aby kvůli údajné korupci rezignoval. Mezi zatčenými figuruje i jméno známého opozičního vůdce Alexeje Navalného. Ten v pondělí řekl, že by měl k výslechu předstoupit Medveděv. Navalnyj nyní čelí obvinění v souvislosti s organizováním nezákonných protestů. Hrozí mu trest až 15 dní ve vězení.

 

Americké aerolinie United Airlines čelí ostré kritice kvůli tomu, že vykázaly kvůli legínám z letu dvě dívky. K incidentu došlo v rámci letu z Denveru do Minneapolis v neděli ráno. O události informoval na sociálních sítích aktivista Shannon Watts. Aerolinie uvedly, že dívky cestovaly na speciální pas pro zaměstnance a jejich hosty. Jejich dress code ovšem neodpovídal potřebným standardům. Regulérně platící cestující mají namísto toho nošení legín povoleno. 

 

Lavina v Japonsku připravila o život osm středoškoláků. Stalo se tak v lyžařském středisku poblíž města Nasu v prefektuře Točigi, které je vzdálené 120 kilometrů severně od Tokia. Dalších třicet lidí je zraněných. Lyžařského výcviku se zúčastnilo více než 70 lidí z různých škol. Práci záchranářů komplikuje špatné počasí. Celou operaci brzdí husté sněžení.

 

Australská vláda vyzývá 25 tisíců obyvatel z okolí Queenslandu k evakuaci. Naléhání vyžaduje plížící se cyklon doprovázející vítr o rychlosti až 240 km/hod. Očekává se, že cyklon Debbie dosáhne síly čtvrté kategorie. Někteří lidé odmítli opustit své domovy navzdory hrozícímu nebezpečí a výzvám k evakuaci. Destruktivní jádro cyklonu má zasáhnout území v rozsahu 100 kilometrů. Premiérka Queenslandu Annastacia Palaszczuková řekla, že se bouře může vyrovnat destruktivnímu cyklonu Yasi z roku 2011. Své domovy již opustilo více než pět tisíc obyvatel.

 

Před soudem ve městě Amiens na severu Francie předstoupí osmnáct lidí neonacistického gangu známého jako White Wolves klan. Mezi obviněnými, kteří několikrát porušili zákon, figuruje notoricky známý krajně pravicový aktivista Serge Ayoub. Skupina čelí 35 obviněním spojeným s ozbrojeným násilím, krádežemi a pokusu o vraždu. Ayoub byl nucen rozpustit dvě krajně pravicové skupiny poté, co během rvačky s jeho sympatizanty přišel o život levicový aktivista. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Trump představí nový Úřad pro inovace, spolupráci přislíbili i Gates a Cook Foto: lev radin / Shutterstock.com: Úřad povede Trumpův zeť Jared Kushner

reklama

Další články

 1. V USA narůstá počet nedokončených ropných vrtů

  Byznys ·

  Američtí producenti ropy z břidličných hornin v současné době těží nejvyšším tempem za rok a půl, zároveň ale nechávají na největších polích nedokončen rekordní počet …

 2. Pět map demonstrující limity čínské moci

  Společnost ·

  Východní Asie se dělí na čtyři části. Konkrétně jde o pacifické souostroví, čínskou pevninu, Korejský poloostrov a Indočínu. Východní Asie je, co se týče hospodářství,…

 3. V dubnu se v Praze otevře uruguayský konzulát

  Komerční sdělení ·

  Budoucí honorární konzulka Uruguaye, Adriana Dergam, ve středu 22. března oznámila otevření uruguayského konzulátu v Praze. K samotnému otevření dojde v dubnu letošníh…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.