BBC: Trump odsunul své oznámení ohledně řešení svého střetu zájmu na leden

Jakým způsobem chce oddělit Donald Trump své podnikatelské zájmy od své budoucí role hlavy státu? To se veřejnost dozví až v lednu. Trump totiž přesunul svou čtvrteční tiskovou konferenci, kde měl právě toto řešení osvětlit, na leden. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Budoucí americký prezident Trump nyní „zaměřuje svou energii na výběr členů své vlády a další vysoké posty,“ vysvětlil změnu Trumpův prozatimní mluvčí Sean Spicer. Nový termín očekávaného oznámení neupřesnil.
Obchodní zájmy Donalda Trumpa zasahují téměř po celém světě. Kromě hotelů vlastní i 17 golfových hřišť a dalších realitních titulů. Minulý měsíc vydal Trump řadu tweetů, kde se zavazoval k celkovému opuštění svého byznysu tak, aby v žádném případě nevykazoval střet zájmů. Uvedl také, že předá své obchodní aktivity svým synům a že „nebude provedena nová žádná dohoda“, když bude v prezidentském křesle.

Trumpův tým mezitím také uvedl, že novým hlavním ekonomickým poradcem nové hlavy státu bude prezident banky Goldman Sachs Gary Cohn. Jde již o třetí osobu z bankovního sektoru, která doplní vznikající kabinet Donalda Trumpa.

________________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Generální tajemník OSN Pan Ki mun vyjádřil obavy nad zprávami o zvěrstvech, které se prý v posledních hodinách dějí na civilistech v syrském Aleppu. Pan Ki mun vyzval znepřátelené strany, především syrskou vládu a její spojence, k ochraně civilistů. Poradce OSN pro humanitární otázky Jan Egeland již dříve uvedl, že Sýrie a Ruskou jsou zodpovědné za všechny zločiny proti lidskosti, které páchají milice napojené na syrskou vládu. V posledních dnech učinil výrazný postup syrské armády povstalce v Aleppu na pokraji porážky. V bombardovaných čtvrtích zůstává nadále asi 50.000 civilistů.

 

Venezuela na 72 hodin uzavřela své hranice s Kolumbií ve snaze zakročit proti gangům pašujícím zboží. Prezident Nicolas Maduro uvedl, že mafie, která údajně na hranicích operuje, způsobuje těžké ztráty venezuelské ekonomice. Venezuelská vláda dotuje některé komodity včetně benzínu, který se s vysokým ziskem prodávají na hranicích s Kolumbií. Prezident Maduro už v neděli oznámil, že v těchto hodinách budou z oběhu staženy bankovky s nejvyšší nominální hodnotou a budou vyměněny za mince. Venezuela se potýká s hlubokou ekonomickou krizí. V zemi často chybí základní zboží včetně potravin.

 

Americký internetový gigant Google v pondělí podepsal na Kubě dohodu, která by měla kubánským uživatelům internetu zajistit rychlejší přístup k jeho datům. Google v rámci dohody instaluje přímo na Kubě své servery, na které bude data ukládat. Dohodu podepsal za Google výkonný předseda jeho mateřské společnosti Alphabet Eric Schmidt a za kubánskou stranu šéfka státního telekomunikačního monopolu ETECSA. Dohoda odstraňuje jednu z mnoha překážek pro normální fungování internetu na Kubě. V současnosti je domácí připojení pro většinu Kubánců nezákonné a přístup k veřejným wi-fi sítím zase velmi nákladný.

 

Nejvíce nominací na letošní filmové ceny Zlatý glóbus získalo  romantické muzikálové drama La La Land, které bude soutěžit o cenu v sedmi kategoriích. V žánru drama dostal nejvíce nominací - šest - snímek Moonlight, který vypráví o životě mladého afroamerického homosexuála v USA. Svůj historický rekord v počtu nominací zvýšila na 30 herečka Meryl Streepová, nominovaná za komedii Božská Florence. Nejlepším hercem v komedii či muzikálu se v boji o Zlatý glóbus může stát Colin Farrell za romantickou sci-fi The Lobster. O cenách Zlatý glóbus rozhoduje více než devadesátka zahraničních novinářů působících v Hollywoodu. Vítězové budou vyhlášeni 8. ledna.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

 

BBC: Trump odsunul své oznámení ohledně řešení svého střetu zájmu na leden Foto: Donald TRUMP; Zdroj: a katz / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.