BBC: Trump nazval Clintonovou ďáblem; ženy s odstraněným slepým střevem jsou plodnější

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump nazval svou oponentku z řad demokratů Hillary Clintonovou „ďáblem“. BBC si dále všímá toho, že ženy s odstraněným slepým střevem nebo krční mandlí bývají plodnější. Přišli na to britští vědci. 

Venezuelská národní volební rada oznámila, že schválila první krok kampaně venezuelské opozice v procesu odvolání prezidenta Nicoly Madura. Opozice podle rady uspěla  v nashromáždění jednoho procenta podpisů za odvolání současné hlavy státu v každém z 24 venezuelských států. Venezuela v současnosti prochází politickou a ekonomickou krizí, která v zemi vede k nedostatku základních potravin a k rabování. V zemi se stojí dlouhé fronty před obchody a míra inflace patří k nejvyšším na světě.

 

Kandidát amerických republikánů na prezidenta Donald Trump nazval svou oponentku z řad demokratů Hillary Clintonovou „ďáblem“. Prohlásil to na předvolebním shromáždění v Pensylvánii, když kritizoval rozhodnutí senátora a bývalého konkurenta Clintonové Bernieho Sanderse podpořit demokratickou kandidátku. „Dal se do paktu s ďáblem. Ona je ďábel,“ prohlásil Trump doslova. Donald Trump v současnosti čelí tvrdé kritice z řad demokratů, ale i republikánů, kteří odsuzují Trumpovy poznámky na adresu rodičů amerického muslimského vojáka padlého v Iráku. Jeho slova o tom, že má žena možná od manžela zakázáno veřejně mluvit, se setkala s odporem napříč politickou scénou.

 

Jedna z posledních známých skupin takzvaných mamutů srstnatých vyhynula v důsledku nedostatku pitné vody. Uvádějí to alespoň američtí vědci v nově publikované studii v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences. Podle ní žila jedna z posledních známých skupin mamutů na odlehlém ostrově u pobřeží Aljašky až do doby zhruba před 5600 lety. V důsledku oteplování klimatu však tamní jezera přišla o část zásob vody, což znemožnilo mamutům plně ukojit žízeň. Většina mamutů vyhynula před zhruba 10,5 tisíci lety. Vědci mají za to, že za jejich vymřením stojí změny životního prostředí a lov ze strany lidí.

 

Britští vědci přišli se zjištěním, že ženy, které si nechaly odstranit slepé střevo nebo krční mandle bývají plodnější. Ukazují na to výsledky patnáctileté studie, ve které vědci z Univerzity v Dundee analyzovali lékařské údaje více než půl milionů britských žen. Podle vědců jde o buď o přímý dopad operací na plodnost nebo za výsledky stojí behaviorální chování.

 

Americké úřady vydaly varování před virem zika, který zasáhl část floridského Miami. Těhotné ženy by podle zdravotníků neměly cestovat do části zvané Wynwood, kde došlo k desíti případům nakažení. Ženy, které byly v oblasti počínaje 10. červnem, by si podle lékařů měly zajít na testy, a ženy, které plánují otěhotnět, by měly počkat dalších osm týdnů. Infekce, kterou s největší pravděpodobností přenášejí komáři, způsobuje u novorozenců vážný defekt hlavičky zvaný mikrocefalie. Britský národní zdravotní úřad o víkendu vyzval nastávající maminky, aby odložily všechny nikoliv nezbytné cesty na Floridu.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

BBC: Trump nazval Clintonovou ďáblem; ženy s odstraněným slepým střevem jsou plodnější Foto: Albert H. Teich / Shutterstock.com: Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump

reklama

Další články

 1. V Londýně otevřeli první restauraci nabízející jídlo z 3D tiskáren

  Byznys ·

  V Londýně koncem července na několik dní otevřela první restaurace na světě, jež zákazníkům nabízí jídla „vytištěná“ na 3D tiskárnách. Podnik s názvem 

  Cena americké ropy WTI kvůli obavám z nadbytečných dodávek surovin klesla pod 40 dolarů

  Byznys ·

  Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) včera klesla o zhruba čtyři procenta a poprvé od dubna se propadla pod částku 40 dolarů za barel. Investoři se o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.