BBC: Trump chce zvýšit daně bohatým; prezidentské volby na Filipínách

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump plánuje zvýšení daní bohatým. Nebrání se také růstu minimální mzdy. BBC dále informuje o tom, že na Filipínách dnes voliči rozhodují o příštím prezidentovi země. Na bezpečnost voleb dohlíží kvůli obavám z násilností na 100 000 policistů.

Britský premiér David Cameron dnes bude varovat před vystoupením Británie z Evropské unie. V oficiálním proslovu uvede, že vystoupením Británie by mohl být ohrožen mír v Evropě. Cameron podle BBC řekne, že Británie už v minulosti litovala toho, když se k Evropě obrátila zády. Britové budou hlasovat o setrvání v unii v červnu.

 

Řecký parlament přijal před dnešním zasedáním ministru financi eurozóny balíček daňových a penzijních reforem. Přijetím dalších výdajových škrtů se Řecku  otevírá možnost další půjčky ve výši pěti miliard euro. Při hlasovaní poslanců v centru Atén demonstrovali  lide protestující proti  dalším úsporným opatřením. Zástupci odboru uvedli, že země už nezvládne další výrazné škrty. Premiér Alexis Tsipras přijetí zákonů podpořil.

 

Na Filipínách se dnes konají prezidentské volby, v nichž se o přízeň voličů uchází pět kandidátu. Favoritem voleb je starosta Rodrigo Duterte, který v průzkumech veřejného mínění vede před dalšími kandidáty, a to i přes své kontroverzní výroky během kampaně. Na bezpečnost voleb dohlíží kvůli obavám z násilností na 100 000 policistů.

 

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump plánuje zvýšení daní bohatým a nebrání se růstu minimální mzdy. Uvedl to v nedělním rozhovoru pro televizi NBC. Trump již dříve hovořil o daňových úlevách pro střední třídu a chudé. Daňové úlevy chce financovat díky efektivnějšímu výběru daní a tomu, že chce na daňové úlevy přilákat do USA společnosti registrované v zahraničí.

 

Syrské vládní jednotky v neděli na severu Sýrie u vesnice Chán Túmán poblíž Halabu bombardovaly radikální islamisty, kteří tuto strategickou vesnici ve čtvrtek dobyli. Informovala o tom agentura Reuters. Syrská armáda bez dalších podrobností uvedla, že dnes provedla desítky leteckých útoků na „teroristické skupiny“. V Halabu dnes po raketovém útoku povstalců zemřeli první lidé od středeční dohody o příměří.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

BBC: Trump chce zvýšit daně bohatým; prezidentské volby na Filipínách Foto: Donald TRUMP; Zdroj: Christopher Halloran / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.