BBC: Trest pro Kanaďanku ukrývající mrtvé novorozence; Satjárthímu ukradli Nobelovu cenu

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že žena z kanadského města Winnipeg byla shledána vinnou z ukrývání mrtvých těl šesti novorozenců. BBC si dále všímá toho, že indický aktivista Kajláš Sartjárthí, který v roce 2014 získal Nobelovu cenu za mír, nyní o svoji medaili přišel. Domov indického aktivisty, který bobuje za práva dětí a proti dětské práci, baly v noci na úterý vyloupen. 

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy půjde před soud. Francouzský soudce nařídil Nicolasi Sarkozymu, aby se v souvislosti s případem ilegálního financování prezidentské volební kampaně dostavil k soudu. Bývalý francouzský prezident čelí obvinění, že jeho strana v roce 2012 zfalšovala údaje v účetnictví za účelem ukrytí částky ve výši 18 milionů eur. Nicolas Sarkozy opakovaně tvrdí, že si ničeho takového není vědom. Skandál je znám pod názvem „Bygmalion“. V prezidentských volbách v roce 2012 Sarkozyho porazil Francois Hollande.

 

Australský pravicový senátor Cory Bernardi v úterý oznámil, že založí svou vlastní politickou stranu. Svým oznámením v horní komoře australského parlamentu tak ukončil několikaměsíční spekulace. Senátor Bernardi opakovaně kritizoval vládu australského premiéra Malcolma Turnbulla kvůli tomu, že jedná příliš umírněně. Senátorovy názory týkající se například sňatků mezi osobami stejného pohlaví, změn klimatu či potratů rozdělily australskou veřejnost. V roce 2012 musel odstoupit ze své tehdejší funkce v australském parlamentu kvůli svému kontroverznímu výroku, ve kterém přirovnal společenskou přijatelnost manželství dvou mužů k sexuálnímu styku se zvířaty.

 

Indický aktivista Kajláš Satjárthí, který v roce 2014 dostal Nobelovu cenu za mír, nyní o svou medaili přišel. Domov indického aktivisty, který bojuje za práva dětí a proti dětské práci, byl v noci na úterý vyloupen. Zloději z jeho domu v hlavním městě Indie odnesli také certifikát k Nobelově ceně. Podle Sarjárthího nebyl v době loupeže nikdo doma. Satjárthí dostal Nobelovu cenu za mír společně s pákistánskou bojovnicí za právo žen na vzdělání Malálou Júsufzajovou.

 

Francouz popsal brutální „policejní znásilnění“. Stovky lidí v pondělí ve Francii protestovaly na podporu muže, který je znám jako Theo. Mladý muž černé barvy pleti podal barvité svědectví údajného znásilnění a napadení ze strany příslušníků policie, ke kterému mělo dojít v severozápadní části Paříže. Jeden policista byl obviněn ze znásilnění a tři další z napadení. Dvaadvacetiletý Theo musel kvůli závažným poraněním podstoupit operaci a zůstal v pracovní neschopnosti po dobu 60 dnů.

 

Žena z kanadského města Winnipeg byla shledána vinnou z ukrývání mrtvých těl šesti novorozenců. Andrea Giesbrechtová si v pondělí po několikaměsíčním soudním klání u soudu v kanadské provincii Manitoba vyslechla výrok soudce. Tělesné ostatky novorozenců byly ve skladištním boxu nalezeny v říjnu 2014. Podle soudce je v souladu s předloženými důkazy zřejmé, že žena svá těhotenství a následné porody před svým okolím tajila.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Trest pro Kanaďanku ukrývající mrtvé novorozence; Satjárthímu ukradli Nobelovu cenu Foto: Superjoseph / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.