BBC: Trest pro farmáře, který pomohl uprchlíkům; protiteroristická razie v Montpellier

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že francouzský farmář dostal pokutu dosahující tří tisíců euro za to, že pomohl migrantům dostat se přes italsko-francouzské hranice. BBC dále píše o razii namířené proti osobám podezřelých z terorismu. Došlo k ní ve francouzském městě Montpellier. V rámci ní byly zadrženi čtyři lidé. 

Po měsících spekulací bylo potvrzeno, že streamovací společnosti tento víkend uvolní hudbu zesnulého zpěváka Prince. Písně jako Purple Rain nebo Kiss and Little Red Corvette nabízí v současnosti pouze hudební streamovací portálu Tidal. Ke zpřístupnění skladeb dojde v neděli před vyhlášením hudebních cen Grammy Awards. Největší streamovací platforma Spotify uvedla, že součástí dohody jsou všechna Princova alba od roku 1978 do 1996. 

 

Francouzský farmář byl potrestán pokutou dosahující na tři tisíce euro za to, že pomohl migrantům dostat se přes francouzsko-italské hranice. Cedric Herrou ubytoval v karavanech na své farmě v údolí Roya na jihovýchodě Francie desítky uprchlíků. Herrou i přes svůj trest přislíbil, že bude i nadále pomáhat migrantům. Označuje to totiž za svoji občanskou povinnost. Imigrace je klíčovým bodem předvolební prezidentské kampaně. Volby se mají uskutečnit v dubnu a květnu. Prokurátor v Nice požaduje pro farmáře osmiměsíční podmíněný trest.

 

V rámci razií namířených proti osobám podezřelých z terorismu došlo ve městě Montpellier na jihu Francie k zatčení čtyř osob. Policie uvedla, že v bytě mužů objevila podomácku vyrobené výbušniny podobné těm, které byly použity při pařížských teroristických útocích v listopadu roku 2015. Francie bojuje proti samozvanému Islámskému státu (IS) a dalším islamistickým skupinám poslední dva roky. Minulý měsíc zranil francouzského vojáka mačetou muž, který se snažil dostat do muzea Louvre. Přitom vyvolával heslo Alahu Akbar neboli Bůh je velký.

 

Mexičanka Guadalupe Garcia de Rayos byla deportována zpět do své vlasti, poté co žila ilegálně ve Spojených státech po dobu 14 let. Sedm demonstrantů se snažilo zablokovat automobil, který odjížděl pryč z imigračního úřadu ve Phoenixu v Arizoně. Policisté je následně zatkli. Šestatřicetiletá žena má dvě děti, které se jí narodily na území USA. Americký prezident Donald Trump slíbil, že zasáhne proti ilegálním imigrantům, kteří mají zápis v trestním rejstříku. Garcia de Rayos použila padělané doklady k tomu, aby získala práci.

 

Společnost Reckitt Benckiser se domluvila na koupi americké společnosti pro dětskou výrobu Mead Johnson za 16,6 miliardy dolarů. Britská společnost, která vlastní firmy Durex a Dettol, oznámila, že nákup by mohl podpořit růst v Číně. Pro firmu to mimo jiné znamená „významný krok vpřed“ v úsilí o to stát se „lídrem v oblasti zdraví spotřebitelů“. Firma Mead Johnson vyrábí kojeneckou výživu pod značkou Enfa a v roce 2016 dosáhla tržeb ve výši 3,7 miliard dolarů. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Trest pro farmáře, který pomohl uprchlíkům; protiteroristická razie v Montpellier Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.