BBC: Tornádo v Číně připravilo o život téměř sto lidí; obvinění společnosti Fiat Chrysler

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že Tornádo a krupobití připravily v oblasti severně od čínské Šanghaje o život téměř sto lidí. BBC si dále všímá toho, že společnost Fiat Chrysler byla obviněna z utajování informací o defektu vozu Jeep Grand Cherokee.

Kolumbijská vláda a Revoluční ozbrojené síly Kolumbie – lidová armáda, známé pod zkratkou FARC, stojí po podpisu dohody o příměří na prahu ukončení padesátiletého ozbrojeného konfliktu v zemi. Předpokládá se, že se jedná o jeden z posledních kroků před podpisem mírové dohody. K tomu by mělo dojít v několika následujících týdnech. Při konfliktu zemřelo podle odhadů asi dvě stě dvacet tisíc lidí a téměř sedm milionů lidí muselo opustit své domovy.
 
Italské pobřežní hlídky a námořnictvo uvedly, že včera ve Středozemním moři zachránily asi čtyři a půl tisíce uprchlíků ze zhruba desítky plavidel. Na jednom z nich nalezly mrtvé ženské tělo. Dobré počasí vedlo k výraznému nárůstu počtu lidí, kteří se vydávají na plavbu ze severní Afriky. Podle armády záchranné operace pokračují. Počet zachráněných tak zřejmě poroste. Podle odhadů Organizace spojených národů od roku 2014 na cestě přes Středozemní moře do Evropy zemřelo přes deset tisíc lidí. Podle Mezinárodní organizace pro migraci snížilo uzavření dohody Evropské unie s Tureckem počet přistání u řeckých ostrovů asi o devadesát osm procent ve srovnání s loňským rokem. Plavby do Itálie ale pokračují zhruba ve stejné míře jako loni.
 
Starosta argentinského Buenos Aires oznámil, že jeho vedení převezme dozor nad provozem tamní zoologické zahrady. Zahradu v poslední době trápily skandály kolem podmínek, v jakých jsou zvířata držena, i kolem stavu budov. Ze zoologické zahrady se má nyní stát ekopark, který bude propagovat ochranu přírody. Dva a půl tisíce zvířat, která zde žijí, se přestěhuje do jiných částí Argentiny či do zahraničí, kde budou mít lepší podmínky. Zahrada je v provozu od roku 1875.
 
Tornádo a krupobití severně nad čínskou Šanghají připravily podle státních médií o život téměř sto lidí. Kolem osmi set osob utrpělo zranění. Tornádo spolu s prudkým deštěm řádilo včera odpoledne. Vítr dosahoval rychlosti až sto dvacet pět kilometrů v hodině. Silný déšť a hrozba dalších krupobití a tornád komplikují záchranné práce.
 
Fiat Chrysler byl obviněn z utajování informací o defektu vozu Jeep Grand Cherokee. Soudní řízení zahájili majitelé vozů v americké Kalifornii. Defekt má stát i za smrtí herce Antona Yelchina známého ze seriálu Star Trek. Ten zemřel při autonehodě před necelým týdnem.
 
 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

BBC: Tornádo v Číně připravilo o život téměř sto lidí; obvinění společnosti Fiat Chrysler Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Slavné britské tváře a jejich názor na brexit

    Společnost ·

    V pátek proběhlo v Británii historické referendum o budoucnosti členství země v Evropské unii. Kdo ze slavných britských herců, spisovatelů nebo podnikatelů se podporu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.