BBC: Syrská vláda zřídila podle USA krematorium ke zbavování těl politických vězňů

Spojené státy uvedly, že syrská vláda zřídila ve vojenské věznici krematorium, které jí slouží ke zbavování těl zabitých politických vězňů. USA podle BBC World Service zveřejnily snímky budovy, kterou má režim Bašára Asada využívat ke skrývání důkazů. 

Syrská vláda zřídila ve vojenské věznici krematorium, které jí slouží ke zbavení pozůstatků tisíců zavražděných vojenských vězňů. Spojené státy zveřejnily satelitní snímky budovy, o kterých se domnívají, že syrský režim používá ke skrývání důkazů.

Lidskoprávní organizace tvrdí, že tisíce vězňů podstoupili mučení a následně byli pověšeni ve vojenské věznici v Damašku. Představitelé syrské vlády na poslední obvinění nereagovali. V minulosti ovšem jakoukoli zodpovědnost na podobných praktikách ve vězeních odmítali.

Amnesty International v únoru oznámilo, že mezi lety 2011 až 2015 se každý týden ve věznici uskutečnily hromadné popravy pověšením.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Americký prezident Donald Trump vyzradil vysoce tajné informace ohledně samozvaného Islámského státu ruskému ministrovi zahraničí Sergeji Lavrovovi. Podle BBC o tom informoval washingtonský deník Washington Post. Bílý dům měl přísně tajnou informaci získat od jednoho ze svých spojenců prostřednictvím jeho tajné služby. Trump informaci Lavrovovi sdělil minulý týden v Oválné pracovně Bílého domu. Poradce pro národní bezpečnost McMaster v pondělí večer řekl, že jde o smyšlený příběh. Podle jeho slov Trump nevyzradil žádné tajné informace, které dosud nebyly odhaleny veřejnosti. Oba státníci se měli zabývat tématy společných hrozeb včetně hrozeb týkajících se civilního letectví.

 

Kdo stál za masivním hackerským útokem? Podle jedné z teorií mohlo jít o hackerskou skupinu Lazarus ze Severní Koreje. Ta v roce 2014 měla na svědomí zničující hackerské útoky na Sony Pictures. V roce 2016 rovněž podnikla útok na bangladéšskou banku. Bezpečnostní experti nyní pomalu odhalují informace, které vedou ke skupině Lazarus. Bezpečnostní pracovníci totiž nalezli podobnosti s kódem vyděračského viru WannaCry a dalšími nástroji, o kterých se domnívají, že v minulosti vytvořila právě skupina Lazarus.

 

Rada bezpečnosti OSN jednohlasně odsoudila poslední test balistické rakety ze strany Severní Koreje. Režim Kim Čong-una přitom varovala před dalšími sankcemi. Patnáctičlenná rada v rámci svého prohlášení požaduje, aby Pchjongjang opustil od jakýchkoli dalších testů. KLDR již dříve uvedla, že v neděli otestovala nejnovější typ rakety, která je schopna unést velkou jadernou hlavici. Raketa dosáhla nadmořské výšky 2000 kilometrů, letěla 700 kilometrů daleko a dopadla do moře západně od Japonska.

 

V newyorské aukční síni Christie došlo k vydražení jednoho z nejznámějších obrazů Pabla Picassa. Konkrétně jde o obraz Sedící ženy, který byl vydražen za cenu, která v přepočtu přesahuje 960 milionů korun. Picasso na obrazu zachytil fotografku Doru Maarovou oblečenou do modrých šatů. Sedící ženu odkoupil americký sběratel.

 

V Nizozemsku se zhroutilo jednání ohledně vytvoření nové tamní vlády. Čtyři zúčastněné strany se nemohly totiž domluvit na tom, jak se mají vypořádat s migrací. Lidová strana pro svobodu a demokracii tamního předsedy vlády Marka Rutteho se snažila domluvit se sociálně liberální stranou D66, Křesťanskodemokratickou výzvou a Stranou zelených. Rozhovory probíhají 61 dní po březnových volbách. Zelení podporují otevřené hranice, zatímco ostatní tři strany požadují jejich přísnější kontroly. Aktuální informaci uvítal euroskeptik a protiislámský předseda Strany pro svobodu Geert Wilders. Ten řekl, že je přístupný vyjednávání. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Syrská vláda zřídila podle USA krematorium ke zbavování těl politických vězňů Foto: Digital globe

reklama

Další články

  1. V Itálii skončil soud s kapitánem Costy Concordia

    Společnost ·

    Od ztroskotání výletní lodi Costa Concordia už uplynulo více než 5 let. Teprve nyní ale padl definitivní rozsudek nad jejím kapitánem Francescem Schettinem, kterému it…

  2. Koruna je nejsilnější od listopadu 2013

    Byznys ·

    Koruna dnes odpoledne posílila vůči euru na 26,47 Kč/EUR. Je tak nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) zahájila intervence proti posilování měny…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.