BBC: Svět se musí podle Guterrese nezbytně sjednotit v boji proti klimatickým změnám

Generální tajemní OSN Antonio Guterres řekl, že svět se musí sjednotit v boji proti klimatickým změnám. Podle jeho slov to je naprosto nezbytné. O naléhání Guterrese informovalo rozhlasové vysílání BBC World Service. 

Generální tajemník OSN Antonio Guterres uvedl, že je naprosto nezbytné, aby se svět sjednotil v boji proti klimatickým změnám. Guterres dodal, že pokud má některá země pochyby o potřebě klimatické dohody z Paříže, ostatní země musí v nastoleném kurzu vytrvat. Guterres se vyjádřil v New Yorku poté, co se americký prezident Donald Trump odmítl připojit k ostatním lídrům skupiny nejbohatších zemí G7, kteří dohodu opětovně podpořili. Trump má brzy oznámit oficiální postoj USA k boji proti klimatickým změnám.

Guterres učinil své první prohlášení ohledně klimatu od chvíle, co stanul před pěti měsíci v čele OSN. „Hodlá-li jakákoli vláda zpochybňovat globální vůli a potřebu této dohody, tak jde o důvod, proč by se všichni ostatní měli sjednotit v ještě silnější a vytrvalejší,“ řekl Guterres svému publiku na půdě New Yorské univerzity.

„Svět je v nepořádku. Je naprosto nezbytné, aby realizoval pařížskou dohodu,“ dodal Guterres.  

______________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Hlavní koordinátor humanitární pomoci OSN oznámil, že Jemen čelí naprostému sociálnímu, ekonomickému a institucionálnímu kolapsu. Podle Stephena O´Briena je nutná urgentní akce vedoucí k normalizace podmínek v zemi. O´Brien to řekl před Bezpečnostní radou OSN. Jemen se nachází uprostřed humanitární krize. Sedm milionů lidí se ocitlo na pokraji hladomoru. V zemi také vypukla cholera, na kterou zemřelo už 500 lidí. OSN se obává, že cholerou může v dalších šesti měsících onemocnět až 150 tisíc lidí. 
 
Americká komička kathy Griffinsová se omluvila za zveřejnění fotografické koláže, na které drží zkrvavenou hlavu prezidenta Donalda Trumpa. Na svém twitterovém účtu s omluvou uvedla, že to přehnala. Griffinsová, která je známá jako ostrá kritička Trumpa, za svůj poslední výstup sklidila vlnu kritiky a nevole.
 
Spojené státy poprvé úspěšně otestovaly svůj obranný systém proti mezinárodním kontinentálním raketám. Podle Pentagonu byl systém otestován na letecké základně v Kalifornii. Ministerstvo uvádí, že šlo o dlouhodobě naplánovaný test. Ten nicméně přišel v době zvýšeného napětí se Severní Koreou.
 
Američan Jeremy Christian, který ve vlaku v americkém Oregonu ubodal dva lidi, se objevil před soudem. Jeho obětmi jsou dva muži, kteří se snažili ochránit dvě mladé muslimky před útočníkovými výpady. Dalšího může vážně zranil. Obviněný před soudem vykřikoval, že to, co soud nazývá terorismem, on nazývá vlastenectvím. Další slyšení s obviněným proběhne příští týden. 
 

Zdroj: BBC

BBC: Svět se musí podle Guterrese nezbytně sjednotit v boji proti klimatickým změnám Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Generální tajemník OSN Antonio Guterres

reklama

Další články

  1. Travolta daroval své letadlo australskému muzeu

    Společnost ·

    Americký herec John Travolta se rozhodl darovat své letadlo Boeing 707 australskému muzeu. Coby pilot s ním nalétal tisíce kilometrů. Letoun však podle něj potřebuje o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.