BBC: Stovky běženců pronikly do španělské enklávy Ceuta; atentát v Pákistánu nepřežilo 80 lidí

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že několik stovek přistěhovalců zdolalo šest metrů vysoký bezpečnostní plot do autonomního města Ceuta. BBC si dále všímá toho, že sebevražední atentátníci připravili o život v oblíbené súfistické svatyni na jihu Pákistánu minimálně 80 osob. 

Několik stovek přistěhovalců proniklo přes šest metrů vysoký bezpečnostní plot do autonomního města Ceuty. Jedná se o španělskou enklávu, kterou obklopuje Maroko.  Bezpečnostní kamery zaznamenaly okolo šesti stovek uprchlíků. Někteří z nich pomocí nůžek a palic prolomili jednu z bran. Pro migranty tato enkláva představuje populární bod, prostřednictvím něhož se pokoušejí dostat do Evropy.

 

Sebevražední atentátníci připravili o život v oblíbené súfistické svatyni na jihu Pákistánu minimálně 80 osob. Dalších 250 lidí bylo zraněno. Bezpečnostní složky zabily v okolí svatyně okolo 18 ozbrojenců. Dalších třináct poté na severozápadě země.Atentátník se odpálil přímo mezi věřícími ve svatyni ve městě v provincii Sindh. Pákistánský premiér Naváz Šaríf útok, ke kterému se přihlásilo hnutí Islámský stát, odsoudil. Jedná se o nejkrvavější útok v sérii nedávných bombových atentátů, k nimž se přihlásilo hnutí Islámský stát nebo pákistánská odnož hnutí Tálibán. Vláda v provincii Sindh vyhlásila po dobu tří dnů období smutku.

 

Spolková agentura pro telekomunikaci (Bundesnetzagentur) vyzvala rodiče, aby se zbavily mluvící panenky označené jako Cayla. Její chytrá technologie totiž může odhalit osobní údaje. Výzkumníci varují před tím, že hackeři se mohou do panenky dostat pomocí technologie Bluetooth. Následně mohou skrze ni odposlouchávat okolní dění ve chvíli, kdy si dítě hraje s panenkou. Výrobce Genesis Toy dosud nekomentoval toto varování.

 

K šesti dosud známým světadílům by mohl přibýt další. Šlo by o takzvanou Zélandii. Zatím zůstává celý ukryt pod vodami jižního Pacifiku. Téměř 94 % plochy je však ponořeno pod vodou, nad kterou se tyčí pouze nejvyšší vrcholky – Severní a Jižní ostrov Nového Zélandu a Nová Kaledonie.Podle vědců má tento kus země parametry odpovídající definici světadílu. Z toho důvodu usilují o to, aby byl zařazen mezi ostatních šest kontinentů.

 

Thajská policie nenalezla v rámci zátahu v budhistickém chrámu na předměstí Bangkoku mnicha podezřelého z praní špinavých peněz. Policie do chrámu vtrhla poté, co předchozí pokusy o zadržení dotyčné osoby byly zmařeny přítomností tisíců jeho stoupenců. Policisté uvedli, že v místnostech, kde se měl nacházet dvaasedmdesátiletý mnich Phra Dhammajayo nalezla pouze lékařské vybavení. Pátrání po podezřelé osobě bude probíhat v komplexu Dhammakaya po dobu deseti dnů. Policisté zahájili pátrání již ve čtvrtek. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Stovky běženců pronikly do španělské enklávy Ceuta; atentát v Pákistánu nepřežilo 80 lidí Foto: ČTK/AP/Pervez Masih

reklama

Další články

 1. Proč jsou děti starších matek inteligentnější

  Společnost ·

  Podle britského deníku Independent je více pravděpodobné, že v testech inteligence budou vynikat děti, které se narodily starším matkám, než děti mladých matek. Deník …

 2. Lenovo zaznamenalo pokles čistého zisku o 67 %

  Byznys ·

  Čistý zisk největšího světového výrobce osobních počítačů Lenovo Group se ve třetím fiskálním čtvrtletí snížil o 67 procent na 98 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). …

 3. Verizon se přiblížil nové dohodě o koupi Yahoo

  Byznys ·

  Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se přiblížil dosažení nové verze dohody o převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo. Ta má zah…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.