reklama

BBC: Starbucks v reakci na Trumpa zaměstná 10 tisíc uprchlíků

Kavárenská společnost Starbucks se zavázala v průběhu následujících pěti let po celém světě zaměstnat 10 tisíc uprchlíků. Reaguje tak na nařízení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakázal vstup uprchlíkům na území Spojených států po dobu 90 dnů. Trumpův krok kritizovaly i další velké společnosti. Podle BBC World Service šlo konkrétně o Google, Facebook nebo Teslu. 

Mohlo by vás zajímat

Kavárenský řetězec Starbucks se zavázal v průběhu příštích pěti let zaměstnat po celém světě 10 tisíc uprchlíků. Učinil tak v reakci na nedávný zákaz imigrace. Nábor začne ve Spojených státech a zaměří se na lidi, kteří sloužili nebo podporovali armádu.

Generální ředitel Starbucksu Howard Schultz je zatím poslední, kdo se připojil ke kritice Trumpova kroku. Veřejné prohlášení přišlo rovněž ze strany technologických gigantů ze Sillicon Valley, mezi něž patří Facebook, Google nebo Tesla. Alternativní ubytovací služba Airbnb zase nabízí lidem postiženým cestovním omezením ubytování zdarma. Konkrétně jde o lidi, kteří se nemohou dostat do Spojených států.

Prezident Trump podepsal nařízení, ve kterém zakázal lidem ze sedmi většinou muslimských zemí po dobu nejméně 90 dnů. Součástí nařízení je i pozastavení uprchlického programu na minimálně 120 dní.

Starbucks provozuje více než 25.000 obchodů v 75 zemích po celém světě.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

V kanadském Quebecu došlo v tamní mešitě k teroristickému útoku cílenému na muslimy. Na nedělní večerní modlitbě se shromáždilo více než padesát lidí. Útok si vyžádal smrt šesti osob. Dalších osm lidí bylo zraněno. Policie na místě zadržela jednoho z podezřelých. Další člověk byl zatčen nedaleko od místa činu. Kanadské úřady vyšetřují střelbu jako teroristický útok. Kanadský premiér Justin Trudeau ve svém projevu tento teroristický akt odsoudil. Podle jeho slov jsou kanadští muslimové důležitou součástí národní struktury.

 

Ve věku 106 let zemřela Brunhilde Pomselová, která byla sekretářkou nacistického šéfa propagandy Josepha Goebbelse. Její náplň práce ji zavedla do blízkého kontaktu s jedním z největších válečných zločinců 20. století. Bývalá sekretářka jednoho z předních nacistických představitelů  byla jednou z posledních přeživších zaměstnanců z hierarchie nacistů, kteří později promluvili o svých životních zkušenostech. V nedávném dokumentu prohlásila, že nevěděla nic o vraždě šesti milionu židů během holokaustu.

 

Cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG) překvapivě vyhrál film Skrytá čísla. Jeho dominance podle BBC pravděpodobně vyplývala ze spojitosti s hněvem nad migrační politikou nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Film vypráví skutečný příběh o černošských matematičkách, které pomáhaly NASA se závodem mezi Spojenými státy a Ruskem. Soutěžilo se o to, kdo dřív vyšle člověka do vesmíru. Nejlepším hercem byl zvolen Denzel Washington za film Fences (Ploty). Několik vítězů se postavilo proti Trumpově rozhodnutí spojeném se zákazem imigrace ze sedmi zemí.

 

Filipínská policie pozastavila kontroverzní válku proti drogám. Toto opatření potrvá do té doby, než dojde k „očištění zkorumpované policie“. Náčelník policie Ronald dela Rosa v pondělí oznámil, že došlo k rozpuštění protidrogové jednotky. Stalo se tak po zavraždění jihokorejského podnikatele, k němuž došlo v budově policejního ředitelství. Protidrogová policie jej měla unést a zavraždit ho. V rámci akce namířené proti drogám došlo k zabití více než sedmi tisíců lidí. Počet mrtvých ruku v ruce s prezidentem Rodrigem Dutertem a jeho nekompromisními postoji proti drogám přilákali kritiku lidskoprávních organizací ze západních zemí. Prezident si navzdory tomu stále udržuje vysokou důvěru mezi Filipínci.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Starbucks v reakci na Trumpa zaměstná 10 tisíc uprchlíků Foto: Marynka / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Palata: Výběr zemí Trumpova zákazu je nelogický

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump o víkendu vydal dekret, ve kterém zakázal lidem ze sedmi blízkovýchodních zemí vstup do Spojených států. Nový šéf Bílého domu zdůvodnil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.