BBC: Starbucks hlásí rekordní zisky, plánuje velkou expanzi do Číny

Jeden z největších kavárenských řetězců Starbucks hlásí letos opět rekordní zisky. Do začátku října dosáhl na provozní zisk v hodnotě 4,2 miliardy dolarů. Příjmy pro další desetiletí má zajistit velká expanzivní strategie v Číně. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Mohlo by vás zajímat

Jeden z největších kavárenských řetězců, společnost Starbucks, hlásí letos opět rekordní zisky. Do letošního 2. října zaznamenala provozní zisk v hodnotě 4,2 miliard dolarů. Oproti minulému roku to přitom znamená 16 procentní nárůst.

Největší poptávku po kávě zaznamenaly trhy Severní a Jižní Ameriky, kde čisté tržby vzrostly o 11 procent. Nejrychlejší růst oproti tomu Starbucks zaznamenal v regionech Číny, Asie a Tichomoří.

Většina tržeb směruje ze Spojených států, ale z hlediska budoucnosti Starbucks cílí na jiné trhy. Ředitel Starbucks Howard Schultz řekl, že nejvíce efektivní a lukrativní jsou čínské obchody. Expanzivní strategie v Číně podle jeho slov zajistí příjmy pro další desetiletí. Více o čínské expanzi Starbucksu jsme psali zde.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Ruské a Syrské vládní síly zahájily 10ti hodinové příměří ve městě Allepo, aby tak umožnily povstalcům a civilistům opustit přilehlé oblasti. Rusko se nechalo slyšet, že rebelové mají poslední šanci k opuštění východní části města. Kolem 250 tisíců obyvatel nicméně nadále zůstává uvězněno uvnitř Allepa bez potřebných potravin a lékařské pomoci. Tamní civilisté jsou navíc vystaveny intenzivnímu bombardování.

 

Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje veřejně popírá své spojení s náboženskou sektou nazývanou Víra věčného života. Mezi dalšími poradci prezidentky totiž měl být i zakladatel této sekty Čche Taj-min. V rámci vysílaného projevu se Pak rovněž omluvila za svou důvěru k dlouholeté přítelkyni a poradkyni, která měla přístup k tajným dokumentům. Svoje postavení rovněž zneužívala k vydírání firem. Prezidentka přiznala své pochybení, ale svoji rezignaci nenabídla. Poradkyně Čche Son-sil je nyní ve vazbě a čelí obvinění z podvodu a zneužití pravomoce.

 

Britská premiérka Theresa Mayová bude společně s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem řešit časový harmonogram brexitu. Rozhovor se má uskutečnit prostřednictvím telefonu. Britský vrchní soud ve čtvrtek rozhodl o tom, že vláda nesmí rozhodnout o odchodu země bez souhlasu parlamentu. Konečné rozhodnutí bude mít pravděpodobně na starosti nejvyšší soud. V zájmu Mayové je dodržení původního termínu, který je plánovaný na březen příštího roku.

 

Pánský fotbalový klub Hardvardské univerzity pozastavil svoji činnost poté, co byly ohlášeny sexuální narážky některých členů týmu směrem k ženskému družstvu. Objevil se dokument, který hodnotí ženské hráčky ve studentských novinách. Komentáře jsou v některých případech nepřiměřené a sexuálně zaměřené. Prezident univerzity Drew Faust označil toto chování za „otřesné“. Tým je v současné době na prvním místě tamní soutěže. Letos si už ale nezahraje. 

 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Starbucks hlásí rekordní zisky, plánuje velkou expanzi do Číny Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Drony mají nové využití, střeží domy

    Byznys ·

    Startup Sunflower Labs přišel s novým bezpečnostním systémem pro váš dům. Možné hrozby detekuje a zkoumá pomocí dronu. Záběry z něho si pak můžete kdykoliv přehrát na …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.