BBC: Soud s pěti údajnými komplici útočníka z Nice; Trump přijal nominaci

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že před soudem ve Francii stanulo pět údajných kompliců útočníka z Nice. Ten najel minulý týden nákladním vozem do davu lidí. Přes 80 lidí útok nepřežilo. BBC si dále všímá, že Donald Trump na republikánském sjezdu oficiálně přijal nominaci na křeslo prezidenta Spojených států amerických.

Na republikánském stranickém sjezdu přijal Donald Trump oficiálně nominaci na křeslo prezidenta Spojených států amerických. Ve svém projevu zdůraznil, že pokud se stane prezidentem, omezí v zemi násilí a kriminalitu. Sedmdesátiletý Trump slíbil, že povede zemi zpátky k prosperitě a bezpečí. Svoji demokratickou soupeřku Hillary Clintonovou označil za zkorumpovanou. Trump se ve svém projevu zaměřil především na střední vrstvy Američanů.

 

Před soudem ve Francii stanulo v souvislosti s obviněním z terorismu pět údajných kompliců muže, který minulý týden najel v Nice do davu a zabil více než osmdesát lidí. Čtyři muži a jedna žena čelí obvinění, že útočníkovi pomáhali s přípravou teroristického útoku.

 

Šéf amerického zpravodajského kanálu Fox News, Roger Ailes, se vzdává své funkce po sérii obvinění svých podřízených ze sexuálního obtěžování. Ailes je již dlouhou dobu považován za jednoho z nejvlivnějších konzervativců. Tvrdilo se o něm, že se jedná o jednoho z mála zaměstnanců, kterých se jejich zaměstnavatel, mediální magnát Rupert Murdoch, bojí. Sám Murdoch také hodlá dočasně jeho funkci převzít.

 

Média na Floridě ve Spojených státech amerických tvrdí, že policie tady postřelila neozbrojeného černošského terapeuta, když se snažil pomoc jednomu z autistických pacientů. Záznamy na mobilním telefonu ukazují terapeuta, jak leží na zemi s rukama ve vzduchu. Jeho pacient sedí na silnici s dětským autíčkem. Obvinění přichází ve chvíli, kdy ve Spojených státech amerických roste vlna protestů proti policejnímu násilí.

 

Americká Národní basketbalová asociace přesunula zápas hvězd 2017 ze Severní Karolíny. Tímto krokem protestuje proti zákonu, který podle asociace diskriminuje lesby, gaye, bisexuály a transsexuály. Zákon omezuje některá místní opatření na ochranu takových lidí. Severní Karolína se jeho zavedením stala prvním státem v zemi, který nutí transsexuály, aby používali veřejné toalety podle pohlaví, jaké mají uvedeno v rodném listu. Zákon kromě přesunutí tohoto zápasu vedl i k tomu, že někteří hudebníci zrušili svá vystoupení. Podle asociace by se zápas mohl přesunout zpátky do města Charlotte v roce 2019, pokud se záležitost patřičně vyřeší. Zápas generuje městu, kde se koná, miliony dolarů.

 

Podle vědců je konzumace alkoholu přímo spojena se vznikem nejméně sedmi typů rakoviny, nikoli pouze rakoviny jater. Odhadují, že alkohol může asi za půl milionu úmrtí v důsledku rakoviny ročně. Celkově alkohol přímo způsobí asi šest procent všech úmrtí kvůli rakovině. Přitom podle nich neexistuje bezpečná míra jeho konzumace.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad. 

 

BBC: Soud s pěti údajnými komplici útočníka z Nice; Trump přijal nominaci Foto: ČTK/imago stock&people

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.