BBC: Snap vstupuje na newyorskou burzu, zájem investorů je obrovský

Na newyorskou burzu ve čtvrtek vstupují akcie společnosti Snap. Té patří aplikace Snapchat, prostřednictvím níž 160 milionů uživatel sdílí denně fotografie. Vstup na burzu podle BBC World Service ohodnotí firmu na 24 miliard dolarů, ačkoli nikdy nedosáhla zisku. 

Na newyorskou burzu ve čtvrtek vstupují akcie společnosti Snap. Té patří Snapchat, aplikace na sdílení fotografií, kterou používá 160 milionů uživatelů denně. Fotografie se nikde neukládají, po chvíli zmizí. Firma stanovila cenu sedmnáct dolarů za akcii. Vstup na burzu jí tedy ohodnotí na 24 miliard dolarů, ačkoliv nikdy nedosáhla zisku.
Zájem investorů je obrovský. Jedná se o největší vstup technologické společnosti na Wall Street od doby, kdy tento krok udělal Facebook.

Společnost Snap v loňském roce zaznamenala ztráty. Snapchat se rovněž potýká se zpomalováním růstu uživatel. To se pojí ke konkurenci, za kterou lze považovat především sociální síť Facebook. Na začátku února firma Snap oznámila, že loni dosáhla tržeb ve výši 404 milionů dolarů. Učinila ovšem ztrátu v hodnotě 515 milionů dolarů. 

______________________________________________________________

BBC dále informuje:

Výbor amerického Kongresu schválil zahájení vyšetřování údajného zásahu Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Výbor zahájí šetření kontaktů zástupců prezidentské kampaně Donalda Trumpa s Moskvou. Bílý dům popírá jakákoli pochybení. Ministerstvo spravedlnosti potvrdilo, že nový ministr Jeff Sessions v průběhu předvolební kampaně hovořil s ruským velvyslancem. Ruský zásah do předvolební kampaně zkoumá rovněž FBI a senátní výbor. Rusko vměšování popírá.
 
Malajsie vyhlásila konec bezvízového styku pro Severokorejce cestující do této země. Důvodem má být bezpečnost. Krok následuje dva týdny po té, co byl na letišti v Kuala Lumpur zavražděn nevlastní bratr severokorejského vůdce Kim Čong-nam. Obě země navázaly diplomatické styky v sedmdesátých letech. V roce 2003 zřídila Severní Korea v Kuala Lumpur ambasádu. Vražda nyní vedla k přerušení styků. Malajsie svého velvyslance stáhla.
 
Vláda ve Velké Británii se pokusí zablokovat zákon, který by občanům Evropské unie žijícím ve Velké Británii zaručoval práva i po Brexitu. Vláda vyjádřila zklamání nad tím, že Sněmovna lordů poprvé hlasovala v rozporu s jejím návrhem. Premiérka Theresa Mayová uvedla, že práva občanů Evropské unie by měla být zachována, ale nikoli tímto způsobem. Domnívá se, že je třeba tato práva dojednat společně s právy občanů Velké Británie žijících v Evropské unii.
 
Vítězem karnevalu v Riu de Janeiru se stala škola samby Portela. Ve svém vystoupení zachytila ekologické následky protržení přehrady v roce 2015. Portela je nejúspěšnější škola samby v Riu de Janeiru. Karneval ale nevyhrála posledních třicet tři let.
 
Vědci zjistili, že dvě stě osm nových nerostů vytvořili buď úplně, nebo částečně lidé. Celkově je známo asi pět tisíc dvě stě nerostů. Člověk tedy stojí za vznikem asi čtyř procent z nich. Vědci to považují za další důkaz toho, jak zásadní vliv má lidská činnost na vývoj na planetě. Proto razí pro stávající geologické období termín antropocén.
 
Vědci, kteří sledovali dva slony v Botswaně, došli k závěru, že tato zvířata mají nejkratší spánek ze všech savců. Sloni v zajetí spí asi čtyři až šest hodin denně. Ve volné přírodě odpočívají pouhé dvě hodiny, a to hlavně v noci. Oba sledovaní sloni dokonce v době, kdy cestovali na velké vzdálenosti, zůstávali vzhůru několik dní v kuse. Spánek má zásadní vliv na paměť. Zjištění, že sloni, známí svoji dobrou pamětí, spí tak málo, je proto překvapivé.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Snap vstupuje na newyorskou burzu, zájem investorů je obrovský Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.