BBC: Senát v USA odložil hlasování o nové reformě zdravotnictví

Senát ve Spojených státech amerických odložil hlasování o nové reformě zdravotnictví. Změna reformy zdravotnictví bývalého prezidenta Baracka Obamy byla podle rozhlasového vysílání BBC World Service jedním z hlavních bodů Trumpova předvolebního programu.

Senát ve Spojených státech amerických odložil hlasování o nové reformě zdravotnictví. Změna Obamovy reformy zdravotnictví byla jedním z hlavních bodů Trumpova předvolebního programu.

Aby změna v senátu prošla, mohou si republikáni dovolit ztratit podporu pouze dvou členů strany. V současné chvíli se ale zdá, že by nová legislativa neprošla.

Zprávy o zpoždění zavedení nové zdravotnické reformy přicházejí pouhý den poté, co nezávislý rozpočtový úřad Kongresu prohlásil, že návrh zákona v příštích deseti letech připraví 22 milionům Američanů o zdravotní pojištění. 

______________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Venezuelský prezident Nicolás Maduro ve státní televizi informoval o údajném teroristickém útoku na nejvyšší soud. Kolem několika klíčových vládních budov podle jeho slov proletěla helikoptéra, která posléze granáty zaútočila na budovu nejvyššího soudu. Vláda tvrdí, že vrtulník pilotoval policista. Muž, který se za něj prohlašuje, zveřejnil na sociálních médiích video kritizující vládu. Zatím nejsou zprávy o tom, že by při incidentu došlo ke ztrátám na životech. Venezuela prochází hlubokou hospodářskou i politickou krizí. Téměř každý den se zde konají protesty proti levicové vládě prezidenta Madura. Od prvního dubna při násilnostech spojených s protivládními demonstracemi zemřelo již přes sedmdesát lidí.

 

Japonské společnosti Toshiba se do středeční valné hromady nepodařilo uzavřít dohodu o prodeji divize vyrábějící počítačové čipy. Společnost se snažila prodejem získat osmnáct miliard amerických dolarů, aby se vyrovnala se ztrátou divize zabývající se jadernou energií. Společnosti hrozí, že bude své akcie muset stáhnout z tokijské burzy.

 

Jeden z předních představitelů kolumbijské státní protikorupční agentury byl zatčen kvůli obvinění z praní špinavých peněz a korupce. Obvinění padlo ve Spojených státech amerických. Muž čelí vydání do této země. Spolu s ním byl zatčen i kolumbijský právník.

 

Osmdesátiletá žena hodila před odletem do motoru letadla společnosti China Southern Airlines mince pro štěstí. Z devíti mincí dopadla do motoru pouze jedna. Letoun se sto padesáti cestujícími musel být evakuován. Odlet se tudíž opozdil.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Senát v USA odložil hlasování o nové reformě zdravotnictví Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Euro vystoupilo na desetiměsíční maximum

  Byznys ·

  Euro se ve středu vůči dolaru dostalo až na desetiměsíční maximum 1,1332 dolarů. K růstu jednotné evropské měny napomohly výroky guvernéra Evropské centrální banky (EC…

 2. BBC: Trumpa vnímá pozitivně pouze Rusko a Izrael

  Společnost ·

  Politika amerického prezidenta Donalda Trumpa je ve světě značně nepopulární. Pozitivně jej vnímají pouze Rusko a Izrael. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service…

 3. Královně Alžbětě vzroste plat o 6 milionů liber

  Byznys ·

  Britské královně Alžbětě II. v příštím roce vzroste anuální příjem z veřejných prostředků o osm procent, tedy o více než 6 milionů liber. Podle BBC se tak stalo poté, …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.