BBC: Samsung stahuje svoji vlajkovou loď Galaxy Note 7, má problém s bateriemi

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že technologická firma Samsung Electronics stahuje svoji vlajkovou loď mezi chytrými telefony Galaxy Note 7. Důvodem jsou problémy s bateriemi, které během nabíjení explodují. K této nepříjemnosti dochází týden před představením nového modelu telefonu iPhone, který uvede hlavní rival Apple. 

Technologická společnost Samsung Electronics stahuje svoji vlajkovou loď mezi chytrými telefony Galaxy Note 7. Důvodem jsou exploze a vznícení několika přístrojů. Díky tomu jihokorejská společnost zjistila problémy s bateriemi během nabíjení telefonů. Smartphone  je stažen z prodeje jen několik týdnů poté, co byl zahájen prodej v Jižní Koreji, Spojených státech a dalších zemích.

Samsung oznámil, že vymění veškerá zařízení dodané do prodejen i těch, které byly prodané zákazníkům. Na území Jižní Koreje se zahájí výměna telefonů 19. září. Samsung neuvedl, o kolik přístrojů se bude jednat.

Stáhnutí chytrých telefonů přichází týden před tím, kdy se očekává prezentace nového modelu telefonu iPhone od hlavního rivala americké firmy Apple.

______________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Tropická bouře Hermine zasáhla severní část Floridy. V rámci toho zesílila na Hurikán. Ten přitom naposledy udeřil na Floridě před 11 lety. Tamní guvernér Rick Scott vyhlásil výjimečný stav pro 51 okresů. Lidé tak mají čas, se připravit na nebezpečí, které bouře přináší. Poryvy větru dosahují podle Národního střediska pro hurikány (NHC) až 130 kilometrů za hodinu. Meteorologové rovněž vydali varování před bleskovými záplavami.

 

Sebevražedný útok na soudní budovu ve městě Mardan, které leží na severozápadě Pákistánu, si vyžádal smrt nejméně 12 lidí. Více než 50 osob bylo zraněno. Sebevražedný atentátník odhodil ruční granát před tím, než se u hlavní brány soudu odpálil. Během dnešního dne šlo přitom o již druhý teroristický útok ve stejné oblasti. Útok čtyř sebevražedných atentátníků připravil o život nejméně dva lidé. K odpovědnosti za útok se přihlásila frakce pákistánského hnutí Talibán.

 

Lidskoprávní aktivisté tvrdí, že identifikovali téměř 400 dětí žijících v uprchlických táborech ve francouzském Calais. Ti mají přitom nárok na přijetí do Spojeného království. Aktivisté vyzývají ministryni vnitra Amber Ruddovou, aby přijala děti, z nichž mnozí mají rodinu ve Velké Británii. Britské ministerstvo vnitra oznámilo, že letos plánuje přijmout 150 dětí. Nechvalně označovaná uprchlická džungle v Calais je domovem pro 800 dětí, kteří jsou bez rodičů a jakékoli rodiny.

 

Stovky tisíců lidí uskutečnily protestní pochod hlavním venezuelským městem Caracas. Demonstranti tak vyjádřili nesouhlas s režimem prezidenta Nicoláse Madura. Příznivci opozice vyzývají Madura, aby odstoupil z úřadu. Dávají mu totiž za vinu ekonomickou krizi Venezuely a obviňují volební komisi z oddalování referenda, které by mohlo zkrátit jeho mandát. V ulicích se rovněž sešli Madurovi podporovatelé. Ti opozici zase obviňují z pokusu o státní převrat. 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Samsung stahuje svoji vlajkovou loď Galaxy Note 7, má problém s bateriemi Foto: ČTK/AP/Ahn Young-joon

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.