BBC: Samsung se zaměřuje na konektivitu technologií, odkupuje výrobce autoelektroniky

Jihokorejská firma Samsung Electronics odkupuje společnost Harman International Industries. Jde o firmu, která vyrábí autoelektroniku, informuje rozhlasové vysílání BBC World Service. Samsung k tomuto kroku přistupuje ve chvíli, kdy sílí tlak na propojování různých technologií.

Technologická společnost Samsung Electronics odkupuje společnost zabývající se výrobou autoelektroniky Harman International Industries. Cena transakce dosahuje kolem osmi miliard dolarů. K tomuto obchodu dochází v době, kdy se zvyšuje tlak na propojování technologií.

Samsung tímto krokem uskutečnil svůj největší obchod v zámoří. Podle jihokorejské firmy je automobilová elektronika strategickou prioritou. Do roku 2025 se očekává, že trh spojený s propojováním různých technologií dosáhne hodnoty 100 miliardy dolarů.

K uzavření obchodu došlo rovněž v době, kdy Samsung zažívá problémy spojené se skandálem kolem telefonů Galaxy Note 7 a jeho baterií, které měly problémy se samovznícením. 

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Švédská generální prokurátorka Ingrid Isgrenová dorazila na ekvádorské velvyslanectví v Londýně. Bude tam řešit obvinění ze znásilnění, kterému čelí zakladatel serveru WikiLeas Julian Assange. Ten přitom tvrzení o tom, že měl v roce 2010 znásilnit jednu Švédku popírá. Assange našel útočiště na ekvádorské ambasádě před čtyřmi lety. Obával se totiž, že by jej Spojené království vydalo do Švédska, které by jej následně předalo Spojeným státům americkým. Ty totiž odsuzují skutečnost, že WikiLeaks zveřejnil 500 tisíc tajných vojenských dokumentů týkajících se války v Afghánistánu a Iráku. 

 

V rámci druhého kola prezidentských voleb v Moldavsku zvítězil se ziskem 52,37 procentních hlasů proruský kandidát Igor Dodon. Jeho cílem je obnovení úzkých vztahů s Ruskem. Proevropský rival Maia Sandu naproti tomu obdržel 47,63 % hlasů. V Moldavsku šlo o první přímé prezidentské volby po 20 letech. Od roku 1996 tamní prezidenty totiž vybíral parlament. Letošní volby byly v duchu podporovatelů užších vztahů s Ruskem a jedinců, kteří naopak vidí budoucnost v integraci s Evropskou unií. 

 

Čína truchlí nad smrtí první ženy, která řídila tryskový letoun J-10 Ťü Sü. Ta zemřela v sobotu během akrobatického tréninku. Když se pokoušela katapultovat, zasáhlo ji křídlo jiného letounu. Dvoumístný stíhací letoun čínské výroby poté se zřítil do pole v provincii Tchang-šan. Další pětatřicetiletý pilot tragédii přežil. Aktuálně probíhá vyšetřování motoru a černé skříňky. Ťü Sü se k čínskému letectvu připojila v roce 2005. 

 

Nový Zéland zasáhlo dnes po půlnoci další zemětřesení o síle 6,3 Richterovy škály. Den před tím přitom zemi postihlo silnější zemětřesení o síle 7,8 stupně. Epicentrum otřesů se nacházelo severovýchodně od města Christchurch. To leží v blízkosti města Kaikoura, které bylo odříznuto od světa důsledkem sesuvů půdy. Katastrofa si vyžádala životy nejméně dvou lidí. Desítky domů jsou poškozeny jak v této oblasti, tak i na severu země v metropoli Wellington.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Samsung se zaměřuje na konektivitu technologií, odkupuje výrobce autoelektroniky Foto: JPstock / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. BBC: Francie zřejmě prodlouží výjimečný stav

  Společnost ·

  Francie zřejmě prodlouží výjimečný stav, který vyhlásila po loňských teroristických útocích v Paříži. BBC to řekl francouzský premiér Manuel Valls, podle kterého jsou …

 2. Malý průvodce britskými giny

  Společnost ·

  Gin je jeden z neodmyslitelných spiritů Velké Británie. V poslední době zde navíc zažívá malou renesanci. Minulý rok to bylo poprvé v historii, co prodeje ginu v Britá…

 3. V Indii zavládl chaos kvůli zrušeným bankovkám

  Byznys ·

  Chaotické scény se dnes odehrávaly po celé Indii, kde se miliony nervózních lidí zoufale snaží vyměnit staré bankovky, které před pár dny pozbyly platnosti. V dlouhých…

 4. Sedm trendů v online marketingu pro rok 2016

  Byznys ·

  Oblast online marketingu je složitá a nestálá. Každý rok dochází ke změnám, které přicházejí ruku v ruce s novým hardwarem, softwarem nebo příchodem inovativní společn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.