reklama

BBC: Samsung má další problém, tentokrát jím jsou vybuchující pračky

Jihokorejská firma Samsung má další problém. Po explodujících baterií u smartphonů Galaxy Note 7 hrozí vybuchující pračky. Před rizikem varovala Komise pro bezpečnost spotřebního zboží (PCSC). Informovalo tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Mohlo by vás zajímat

Komise pro bezpečnost spotřebního zboží (PCSC) ve Spojených státech varovala před hrozbou vybuchnutí praček od společnosti Samsung. Po problému explodujících baterií u smartphonu Galaxy Note 7 tak přichází pro jihokorejskou technologickou firmu další nepříjemnost. Samsung potvrdil, že jedná s americkými ochránci spotřebitelů. Jihokorejská společnost riziko rovněž potvrdila s tím, že některé pračky mohou zranit člověka nebo poškodit jeho majetek. 

Někteří uživatelé praček uvedli, že během praní většího množství nebo větších kusů prádla, došlo k velkému výbuchu. Problém se podle CPSC týká praček vyrobených od března 2011 do dubna 2016. Společnost radí spotřebitelům s problematickými modely, aby používali při praní prádla s většími rozměry nižší stupeň rychlosti. Samsung neinformoval o konkrétních modelech. Zákazníci ovšem mají možnost zjistit, zdali vlastní vadný kus pomocí svého sériového čísla.

_____________________________________________________________

BBC dále informuje:

Indická armáda zaútočila v Pákistánu proti předpokládaným ozbrojencům. Důvodem bylo riziko, že se teroristické jednotky snaží proniknout na území indické části Kašmíru. Armáda uvedla, že na straně teroristů a jejich podporovatelů způsobila významné ztráty. Situace v Kašmíru rozděleného mezi Indii a Pákistán, je už po dobu několika měsíců vyostřená. Velice často dochází k oboustrannému obviňování způsobené provokacemi a násilnostmi. Pákistánská armáda dnes rovněž informovala o útoku ze strany Pákistánu. Přestřelka si měla vyžádat smrt dvou pákistánských vojáků. Začátkem tohoto měsíce napětí vystupňoval také ozbrojený útok na indickou základnu v Kašmíru. O život tehdy přišlo osmnáct vojáků. Indie obviňuje z tohoto útoku právě Pákistán. Ten na druhé straně jakoukoli vinu odmítá.

 

Před budovou izraelského parlamentu leží od dnešního rána rakev se zesnulým prezidentem Šimonem Peresem. K rakvi pokrytou státní vlajkou položili izraelští představitelé věnce. Peres zemřel včera ve věku 93 let. Rakev zůstane v přední části budovy parlamentu v Jeruzalémě do pohřbu, který se uskuteční v pátek. Očekává se, že bývalé hlavě státu přijdou dát hold tisíce lidí. Peres patřil k poslední generaci politiků, kteří byli přítomni u zrodu Izraele v roce 1948. V roce 1994 rovněž získal Nobelovu cenu za mír za vyjednání mírové dohody s Palestinci. Na palestinské straně dohodu z roku 1993 podepisoval Jásir Arafat.

 

Desítky dětí súdanského Darfúru zemřely důsledkem použití chemických zbraní. Strůjcem útoku měla být podle BBC tamní vláda. Lidskoprávní organizace Amnesty International tvrdí, že mezi dvěma stovkami lidí, které zabily od ledna zakázané zbraně, byly i děti. Lidé vystavení působení jedovatého plynu zvraceli krev, ztěžka dýchali a jejich kůže jim odpadávala. Súdánský velvyslanec Organizace spojených národů (OSN) Omer Dahab Fadl Mohamed řekl, že tvrzení o použití chemických zbraní súdánskou armádou je nepodložené a smyšlené. Cílem obvinění pak má být podle jeho slov vnesení chaosu do probíhajících procesů, které mají nastolit mír, stabilitu a posílit ekonomický rozvoj a sociální politiku Súdánu.

 

Ve východočínské provincii Če-ťiang je důsledkem dvou sesuvům půdy pohřešováno nejméně 33 lidí. Za sesuvy půdy stály vydatné deště. Dvacet sedm nezvěstných lidí pochází z vesnice Su-cchun z provincie Suej-čchang. Sesuvy zde smetly domy. Vládní zpravodajská agentura Sin-chua zveřejnila video s masivními sesuvy. Deště doprovázely příchod Tajfunu Megi, který udeřil v Číně ve středu.Tamní média rovněž oznámila, že pohřešované osoby hlásí i města Wen-čcheng a Pao-feng. Konkrétně jde o šest lidí.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Samsung má další problém, tentokrát jím jsou vybuchující pračky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Počítačová kriminalita stoupá, varuje Europol

    Byznys ·

    Počítačová kriminalita v Evropě je nadále na vzestupu, uvádí evropská policejní agentura Europol. Významným důvodem jsou nízké bezpečnostní standardy i praxe podniků a…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.