BBC: Rusko navrhuje v OSN reformu syrské ústavy; republikáni jsou proti růstu minimální mzdy

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že v Organizaci spojených národů (OSN) koluje ruský dokument, který navrhuje ústavní reformní proces v Sýrii. Po něm mají následovat prezidentské volby. BBC dále informuje o tom, že republikánští kandidáti na amerického prezidenta Ben Carson, Marco Rubio a Donald Trump se v předvolební debatě vymezili proti zvyšování minimální mzdy. 

Republikánští uchazeči o nominaci na post prezidenta Spojených států amerických se střetli v zatím poslední televizní debatě. Dva hlavní kandidáti republikánů, miliardář Donald Trump a bývalý neurochirurg Ben Carson se ostře vymezili proti zvyšování minimální mzdy. S jejich názorem souhlasil další z uchazečů, Marco Rubio, který dodal, že práce lidí by byla po zvýšení minimální mzdy dražší než práce strojů.

Američtí prokurátoři obvinili tři muže z toho, že vydělali miliony dolarů provozováním jednoho z největších hackerských systémů na světě. Muži jsou podezřelí z krádeže osobních informací týkajících se více než 100 milionů lidí. Podle prokurátorů obžalovaní získané informace používali k obchodům s akciemi, které levně nakoupili, pak jejich cenu navýšili a následně se jich se ziskem zbavili

Podle posledního oznámení volební komise v Myanmaru se vítězem nedělních voleb stala opoziční Národní liga pro demokracii v čele s disidentkou Su Ťij. Podle posledních informací získala Národní liga pro demokracii 163 křesel v obou komorách parlamentu. Doposud vládnoucí Strana svazové soudržnosti, kterou podporuje armáda, získala 10 křesel a několik dalších, menších stran má dalších 9 mandátů. Třetina míst v myanmarském parlamentu je vyhrazená zástupcům armády.

Ruský dokument, který se šíří v rámci Organizace spojených národů, navrhuje uskutečnit v Sýrii ústavní reformní proces, který bude trvat 18 měsíců a po kterém budou následovat prezidentské volby. Dokument však neobsahuje informaci o tom, zda by měl stávající syrský president Bašár Asad během tohoto období zůstat ve funkci prezidenta.

Sedm měsíců po konání prezidentských voleb v Nigérii došlo k ustavení nigerijské vlády. Nový nigerijský prezident Muhammadu Buhari při nástupu do funkce prezidenta řekl, že bude vše pečlivě kontrolovat, aby zajistil, že noví ministři nebudou své funkce zneužívat pro osobní obohacení.

Podle zpráv přicházejících z oblasti střední Brazílie přišel při včerejší letecké katastrofě o život ředitel největší pojišťovací společnosti v Latinské Americe. Marco Antonio Rossi byl spolu s dalšími osobami na palubě firemního letadla, které se zřítilo.

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

 

BBC: Rusko navrhuje v OSN reformu syrské ústavy; republikáni jsou proti růstu minimální mzdy Foto: Zleva: M. Rubio, D. Trump, B. Carson; Zdroj: ČTK/AP/Morry Gash

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.