BBC: Rusko a Sýrie otevřou v Aleppu koridor pro povstalce; třetí zemětřesení v Itálii za 10 dní

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že Rusko a Sýrie vyzvaly povstalce, aby opustili syrské Aleppo do pátečního večera. Podle ruského ministerstva obrany mohou ozbrojení povstalci v pátek odejít dvěma speciálními koridory. BBC dále informuje o tom, že Itálii zasáhlo další zemětřesení. K otřesům půdy došlo opět nedaleko města Perugia. 

Oba kandidáti v amerických prezidentských volbách se necelý týden před volbami zaměřili na stát Florida. Ten by měl být podle odhadů klíčový. Rozdíl je podle předvolebních výsledků velmi malý. Současný prezident Barack Obama apeloval na demokraty všech etnik, aby podpořili Hillary Clintonovou. Jinak riskují osud Spojených států i světa, uvedl. Donald Trump mu vzkázal, aby se místo kampani raději věnoval své funkci.

 

V americkém státě Mississippi došlo ke žhářskému útoku na kostel. Někdo na něj napsal slova „Volte Trumpa“ a sto jedenáct let starý kostel zapálil. Událost je podle starosty vyšetřována jako trestný čin z nesnášenlivosti.

 

Rusko a Sýrie vyzvaly povstalce, aby opustili syrské Aleppo do pátečního večera. Podle ruského ministerstva obrany mohou ozbrojení povstalci v pátek odejít dvěma speciálními koridory. Šest dalších koridorů bude otevřeno pro civilisty, nemocné a raněné. Povstalci nabídku odejít z města odmítli.

 

Střední Itálii zasáhlo další zemětřesení. K otřesům půdy došlo opět nedaleko města Perugia. Oblast zasáhlo nedávno již několik zemětřesení. To nedělní bylo nejsilnější za více než posledních třicet pět let.

 

Organizace hájící lidská práva, Amnesty International, tvrdí, že italská policie používá při snímání otisků prstů uprchlíkům neadekvátní metody. Někteří uprchlíci při snímání nespolupracují, protože se obávají, že pak již budou muset zůstat v Itálii. Policie v takových případech podle organizace migranty bije a používá elektrické šoky.

 

Objevila se nahrávka, kde Abú Bakr al-Bagdádí, hlava takzvaného Islámského státu, vyjadřuje víru ve vítězství hnutí v bitvě o irácký Mosul. Mosul je posledním významným městem v Iráku, které hnutí kontroluje. Pravost nahrávky se nepodařilo ověřit.

 

V raném stádiu testování se nachází nový lék na demenci. Zatím se zdá, že lék nemá žádné zásadní vedlejší účinky. Lék by mohl získat potřebná povolení v následujících zhruba třech letech.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

BBC: Rusko a Sýrie otevřou v Aleppu koridor pro povstalce; třetí zemětřesení v Itálii za 10 dní Foto: ČTK/ABACA/AA

reklama

Další články

  1. Facebookový stroj na prodeje z reklamy zpomaluje

    Byznys ·

    Americká společnost Facebook varovala, že se její nárůst reklamních příjmů výrazně zpomalí v příštích několika měsících. Po zveřejnění kvartálních výsledků to oznámil …

  2. Jak se Airbus stal létající legendou

    Byznys ·

    Evropský výrobce letadel Airbus minulý měsíc překročil významný milník. Singapurským aerolinkám dodal své 10 000. letadlo. Je to o to impozantnější, když letos slaví j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.