BBC: Rozhodnutí o ukončení pátrání po letu MH370 je nezodpovědné, říkají rodiny obětí

Rozhodnutí o ukončení pátrání po pohřešovaném letu MH370 je „nezodpovědné“. Myslí si to alespoň rodiny obětí ztraceného Boeingu 777, na jehož palubě v březnu roku 2014 zemřelo všech 239 cestujících. Letadlo tehdy směřovalo z Kuala Lumpur do Pekingu. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Rodiny obětí ztraceného letu MH370 uvedly, že rozhodnutí o ukončení pátrání po letadle malajsijských aerolinií je „nezodpovědné“. Skupina Voice370, v níž figurují právě rodiny obětí, uvedla, že pátrání mělo být naopak rozšířeno. Jde totiž o povinnost vůči veřejnosti, která cestuje letadlem. Pátrající týmy nalezly nedaleko Madagaskaru pouze úlomky letadla. U pouhých sedmi z nich bylo potvrzeno, že patří skutečně ztracenému Boeingu 777.

Boeing 777, který směřoval z hlavního města Malajsie Kuala Lumpur do čínského Pekingu, se zřítil v březnu roku 2014. Na jeho palubě bylo 239 cestujících.

Díky záchranné akci došlo k objevení nových sopek a dlouho ztracených lodí. Sonary zmapovaly oblasti mořského dna, které jsou méně známé než povrch měsíce. Moře vydalo mnoho tajemství, ale trosky ztraceného letadla nebyly i navzdory tomu objeveny. Došlo rovněž k falešným poplachům. V jednom okamžiku dokonce pátrací týmy oznámily australskému premiérovi, ať se připraví učinit prohlášení. Po vyslání kamer na mořské dno se ale ukázalo, že šlo o další vrak lodi. 

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Muž, kterého zadržela turecká policie, se přiznal ke spáchání teroristického útoku na noční klub v Istanbulu. Oznámil to guvernér hlavního města Vasip Sahin. Atentátník Abdulkadir Masharipov je uzbecké národnosti a měl být vycvičen na území Afghánistánu. Do Turecka vstoupil přitom v lednu roku 2016. Silvestrovský atentát na klub Reina nepřežilo 39 lidí. Útok si navíc vyžádal zranění u dalších desítek lidí. Odpovědnost za útok později potvrdila radikální organizace Islámský stát. Důvodem mělo být zapojení Turecka do syrského konfliktu.

 

Nejvyšší soud Německa odmítl historický pokus o zákaz krajně pravicové Národně demokratické strany (NPD). Soud rozhodl o tom, že cílem NPD není svrhnutí demokracie v zemi. Krajně pravicová strana má kolem pěti tisíců členů. Nikdo z nich ovšem nemá mandát v německém parlamentu. Jedná se o druhý neúspěšný pokus, díky kterému mělo dojít k zákazu fungování strany. V roce 2003 tomu zabránil skandál spojený s tajnými agenty.

 

Čínské úřady vyšetřují téměř padesát továren kvůli padělání koření a omáček. O nelegální aktivitě v blízkosti města Tchien-ťin informovaly noviny Peking News. Továrny měly používat neschválené přísady, mezi nimiž figurovaly průmyslové soli v pochutinách, jako byly sojové omáčky nebo ocet. Tyto výrobky byly poté zabaleny do obalů firem Maggi, Knorr nebo Nestlé. Jde přitom o pochutiny, které se hojně používají na území celé Asie a lze je nalézt rovněž v čínské kuchyni. Čínu již otřáslo mnoho skandálů spojených s potravinami. V roce 2016 usmrtilo sušené mléko šest dětí. Dalších 300 tisíc dětí onemocnělo.

 

Bývalý špion britské tajné služby MI6 je podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova podvodník. Ruský představitel to řekl poté, co Christopher Steele oznámil, že Rusko disponuje kompromitujícími důkazy na nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mezi nimi mají figurovat i intimní videa z jeho soukromého života. Trump uvedl, že jde o nepravdivá tvrzení. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Rozhodnutí o ukončení pátrání po letu MH370 je nezodpovědné, říkají rodiny obětí Foto: ČTK/AP/Joshua Paul

reklama

Další články

  1. BBC: Demokratický bojkot Trumpovy inaugurace roste

    Společnost ·

    Počet amerických Kongresmanů z řad demokratů, kteří budu bojkotovat inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa, vystoupal na 26. Mnozí z nich jako důvod uvedli nedávn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.