BBC: První černá skříňka zříceného ruského letadla míří k posouzení do Moskvy

Pátrací týmy nalezly první černou skříňku z ruského letadla TU-154, které se v neděli zřítilo do Černého moře. Katastrofu nepřežil nikdo z 92 cestujících na palubě. Černá skříňka nyní míří do Moskvy. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Pátrací týmy lokalizovaly v Černém moři  první černou skříňku z ruského vojenského letadla, které se zřítilo v neděli i s Akademickým souborem písní a tanců Ruské armády, který je znám i pod pojmem Alexandrovci. Jde o objevení první černé skříňky letounu TU-154. Černá skříňka nyní putuje do Moskvy, kde dojde k její analýze.

Leteckou katastrofu nepřežilo všech 92 cestujících včetně členů posádky. Letadlo havarovalo krátce po vzletu z letiště v blízkosti města Soči.

Letadlo mířilo do Sýrie, kde měli Alexandrovci naplánovaný koncert pro ruskou armádu. Společně s nimi letěli do Sýrie i novináři. Pátrání po tělech obětí nadále pokračuje. Podle neoficiálních informací došlo prozatím k objevení ostatků 16 lidí.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Aerolinie Korean Air uvedly, že přeškolí svoji posádku tak, aby dokázala reagovat „důražně a aktivně“ proti násilí během letu. K tomuto prohlášení došlo poté, co jihokorejské aerolinie čelí kritice kvůli incidentu, k němuž došlo minulý týden při letu z Hanoje do Soulu. Americký zpěvák Richard Marx se tehdy uvedl, že pomohl při usměrnění rušivého cestujícího. Marx si stěžoval na to, že posádka byla špatně zaškolená a nedostatečně vybavená. Letecká společnost uvedla, že přezkoumá používání taseru na palubě.

 

Šest lidí se pohřešuje poté, co rekordní srážky v australském vnitrozemí způsobily záplavy.  Vánoční bouře úřadovala v obvykle suché oblasti. Podle Australského meteorologického úřadu (BOM) jde o událost, která se stane jednou za půlstoletí. Australské úřady již kvůli rekordnímu množství srážek uzavřely slavný národní park Uluru. Kvůli velkému množství vody vznikají na Uluru doslova vodopády. Bleskové záplavy donutily k evakuaci desítek obyvatel nedalekého města Kintore. Uluru je posvátným místem místních domorodců a patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům v Austrálii.

 

Devětadvacet policistů stanulo před soudem v tureckém vězení kvůli obvinění z pokusu o svržení turecké vlády v rámci neúspěšného červencového puče. Od doby, co došlo k pokusu o převrat, půjde o vůbec první soudní proces vedený s údajnými spiklenci. Turecká vláda zatkla kolem 40 tisíc lidí a další osoby propustila z práce kvůli pokusu o svržení prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Ten za hlavního strůjce puče považuje duchovního Fetullaha Gulena, který žije ve Spojených státech. Gulen veškerá obvinění popírá.

 

Na území pákistánského Paňdžábu zemřelo o vánočních svátcích důsledkem požití toxického alkoholického nápoje nejméně 26 lidí. Desítky lidí zůstávají ve vážném stavu. Mezi mrtvými je 24 křesťanů a dva muslimové. Muslimové přitom mají v Pákistánu zakázáno kupovat nebo konzumovat alkohol. Menšiny potřebují k prodeji alkoholu rovněž povolení. Místní se tak snaží obejít přísné regulace pálením vlastních lihovin. Ty bohužel obsahují často jedovatý metanol. K poslední smrtelné otravě alkoholem došlo na území Pákistánu letos v říjnu. Tehdy zemřelo 11 lidí. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: První černá skříňka zříceného ruského letadla míří k posouzení do Moskvy Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Zemřel zpěvák George Michael, podlehl infarktu

    ·

    V neděli zemřel britský zpěvák George Michael. Popové hvězdě, která měla řadu celosvětových hitů v 80. letech se skupinou Wham! i při pozdější sólové dráze, bylo 53 le…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.