BBC: Pro Trumpovu spolupráci s Ruskem během prezidentských voleb nejsou zatím důkazy

Zatím se neobjevily důkazy o tom, že by Donald Trump během loňské prezidentské kampaně tajně spolupracoval s Ruskem. Uvedl to ředitel výboru pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů Devin Nunes. Vyšetřování ale pokračuje. Dnes by podle BBC World Service měl před výborem vypovídat ředitel FBI.

Podle šéfa výboru pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických se zatím neobjevily důkazy o tom, že by lidé podílející se na prezidentské kampani Donalda Trumpa v loňském roce tajně spolupracovali s Ruskem. V pondělí by měl před výborem vypovídat ředitel FBI James Comey. Výbor chce zjistit, jakým způsobem Rusko do předvolebního klání zasáhlo, aby bylo možné v budoucnu takovým zásahům zabránit.

Zpravodajské služby USA věří v to, že ruští hackeři pomohli Trumpovi v rámci jeho prezidentské kampaně porazit jeho demokratickou rivalku Hillary Clintonovou. Trump tato obvinění označil za „falešné zprávy“. Kritice kvůli napojení s Ruskem čelili ovšem nový ministr spravedlnosti Jeff Sessions a Trumpův bývalý poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn.

Výbor se bude také zabývat Trumpovým tvrzením, že ho bývalý prezident Barack Obama odposlouchával v průběhu prezidentské kampaně.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Na východě Damašku se rozpoutaly boje mezi syrskými bezpečnostními jednotkami a povstalci. Povstalci zde zahájili útok v neděli. Podle státních médií při něm využili i tajné chodby. Sýrie proti nim útočí i ze vzduchu.

 

Brazilský prezident Michel Temer se pokusil ujistit zahraniční obchodní partnery, že korupční aféra v masném průmyslu neznamená, že by brazilské maso bylo nebezpečné. Brazílie je největším vývozcem červeného masa. Obává se, že by ve světle skandálu mohly Spojené státy, Čína a Evropská unie zakázat dovoz. Významné podniky, kde se produkty balí, byly obviněny z toho, že již léta prodávají zkažené maso. Policie v pátek zasahovala v několika provozech a zatkla přes třicet osob.

 

Bývalí australští premiérové a lidé z policejního vedení se snaží prosadit, aby se k užívání drog přistupovalo jako ke zdravotnímu problému, nikoli jako ke zločinu. Změnu postupu hájí tím, že za poslední desetiletí tvrdé postihy nepřinesly zlepšení situace. V Austrálii je ročně zatčeno kolem osmdesáti tisíc uživatelů drog. To ale nevede ke zmírnění problému.

 

Jižní Korea uvedla, že poslední severokorejský test raketového motoru ukazuje na smysluplný pokrok. Analytici se obávají, že se jedná o nebezpečný krok směrem k severokorejskému cíli vyvinout raketu, která by mohla dopadnout až na Spojené státy americké.

 

Nejméně sedmnáct lidí zemřelo v Ghaně při koupání u vodopádu. Mnoho dalších je zraněno. Z vodopádu se na ně zřítil strom, který zřejmě vyvrátila bouře. Většina mrtvých byli studenti střední školy a turisté.

 

Čadský ministr kultury v neděli oznámil, že neznámí vandalové poškodili zhruba čtyři tisíce let staré jeskynní malby. Ty jsou od loňského roku na seznamu památek UNESCO.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Pro Trumpovu spolupráci s Ruskem během prezidentských voleb nejsou zatím důkazy Foto: R. Gino Santa / Maria Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

 1. Kosmonauty NASA čeká série tří směn v ISS

  ·

  Členové posádky Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) se v nadcházejících týdnech chystají na sérii tří pracovních směn vně orbitálního komplexu. Na svém webu to uvedla a…

 2. Norsko chce postavit první lodní tunel na světě

  Tech ·

  Norsko díky svému Lærdalskému tunelu drží prvenství v délce silničních tunelů. Nyní si chce připsat další. Země se snaží jako první na světě postavit tunel pro lodě, k…

 3. Severní Korea testovala nový raketový motor

  Společnost ·

  Severní Korea provedla test nového raketového motoru. V neděli to agenturám Reuters a AFP oznámily severokorejská média. Zkoušce, která podle státních médií KLDR zname…

 4. Ve věku 84 let zemřel kardinál Miloslav Vlk

  Společnost ·

  Ve věku 84 let v sobotu zemřel kardinál Miloslav Vlk. Informoval o tom pražský arcibiskup Dominik Duka. Vlk trpěl rakovinou plic s metastázami do kostí. …

 5. Rockaway kupuje knižního lidra Euromedia Group

  Byznys ·

  Investiční skupina Rockaway oznámila, že podepsala dohodu o koupi Euromedia Group, napsal dnes server E15.cz. Transakce se uskutečnila s podporou skupiny Czech Media I…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.