reklama

BBC: Právníci z celého Pákistánu bojkotují soudy; OSN vyzývá k zastavení bojů v Aleppu

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že právníci z celého Pákistánu dnes bojkotují soudy. Chtějí tak uctít památku přibližně 70 osob, které při pondělním výbuchu v nemocnici ve městě Kvéta přišly o život. BBC si dále všímá varování OSN. Podle ní ohrožují výpadky dodávek vody a elektřiny v syrském městě Aleppo dva miliony obyvatel. Vyzývá proto k okamžitému zastavení bojů. 

Mohlo by vás zajímat

Pákistánští právníci reagují na včerejší bombový útok na nemocnici v pákistánském městě Kvéta. Právníci z celého Pákistánu dnes bojkotují soudy, aby tak uctili památku přibližně 70 osob, které včera při výbuchu přišly o život. K atentátu se přihlásila pákistánská frakce hnutí Taliban. Většina z obětí byla příslušníky právnické profese. V provincii Balúčistán, která je nejchudší provincií v celém Pákistánu a jejímž hlavním městem je právě Kvéta, dnes zůstaly školy a další instituce uzavřené.

 

Turecký prezident Recep Erdogan prohlásil, že hodlá „resetovat“ vztahy s Ruskem. Dnes se v Petrohradu setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jedná se o první zahraniční cestu tureckého prezidenta od neúspěšného pokusu o vojenský převrat, který se v Turecku odehrál v červenci letošního roku. Vztahy mezi oběma zeměmi se zhoršily poté, kdy Turecko v listopadu loňského roku u hranice se Sýrií sestřelilo ruský vojenský letoun. Před dnešní cestou do Petrohradu turecký prezident o svém ruském protějšku mluvil jako o svém „příteli“ a prohlásil, že by chtěl zahájit novou epochu vztahu s Ruskem.

 

Britská rocková skupina Led Zeppelin prohrála spor o náhradu škody v souvislosti s náklady na právní zastoupení týkající se soudního sporu o porušení autorského práva u písně Stairway to Heaven. Soudce, který dohlížel na autorskoprávní soudní spor, zamítl žádost skupiny o náhradu právních poplatků. V červnu letošního roku nebyly britské rockové legendy shledány vinnými z porušení autorského práva u písně Stairway to Heaven, z čehož je obvinila hudební skupina Spirit.

 

Včerejší systémový výpadek letecké společnosti Delta Airlines způsobil komplikace tisícům cestujících, kteří uvízli na letištích na celém světě. Kvůli výpadku došlo ke zpoždění letů nejen ve Spojených státech amerických, ale také v Japonsku, Itálii a Spojeném království. Výpadkem byly ovlivněny nejen letištní odbavovací systémy a informační obrazovky pro cestující, ale také webové stránky společnosti a příslušné aplikace v chytrých telefonech.

 

Podle Organizace spojených národů ohrožují výpadky dodávek vody a elektřiny v syrském městě Aleppo dva miliony obyvatel. OSN varuje, že pokud nebude sjednána okamžitá náprava, „následky budou hrozivé“. OSN dále vyzvala k okamžitému zastavení bojů, aby mohly být provedeny potřebné humanitární operace. Podle Dětského fondu OSN UNICEF jsou v ohrožení zejména děti, protože v důsledku teplého počasí se zvyšuje pravděpodobnost nákazy z kontaminované vody. 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Právníci z celého Pákistánu bojkotují soudy; OSN vyzývá k zastavení bojů v Aleppu Foto: ČTK/ABACA/AA

reklama

Další články

  1. Dnes se rozhodne o osudu pražské Invalidovny

    Byznys ·

    Bude se historická budova pražské Invalidovny dražit? O tom se nejspíš rozhodne už dnes. Tendr na prodej památkově chráněného objektu vyhlásil Úřad pro zastupování stá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.