BBC: Pokud Trump zavede databázi amerických muslimek, tak se Albrightová stane jednou z nich

Historicky první americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová řekla, že je připravena stát se muslimkou. Stane se tak v případě, když americký prezident Donald Trump zavede databázi amerických muslimek. Podle BBC World Service podobné prohlášení uvedla i herečka ze seriálu Big Bang Theory Mayim Bialik.

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová a herečka ze seriálu Big Bang Theory Mayim Bialik uvedly, že jsou připraveny stát se muslimkami. Učiní tak v případě, když americký prezident Donald Trump vytvoří databázi amerických muslimek.

Historicky první ministryně zahraničí říká, že se narodila jako katolička, stala se episkopalistkou a později zjistila, že pochází z židovské rodiny. Na svém twitterovém účtě uvedla, že je připravena stát se ze solidarity muslimkou. Tento Tweet získal desetitisíce zalíbení.

Albrightová celou situaci komentovala poté, co Trump oznámil, že nařídí mimořádnou prověrku muslimů a zakáže příchod uprchlíkům ze sedmi zemí. Mezi ně patří například Sýrie, Jemen nebo Irák.

 _____________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Australský vicepremiér Barnaby Joyce vznesl kritiku na lidi, kteří požadují změnu datumu každoročních oslav Dne Austrálie. Desítky tisíc lidí kvůli těmto oslavám vyšly na protest do ulic. Nelíbí se jim totiž, že svátek připadá na datum, kdy se na březích Austrálie objevili první bílí osadníci.. Ti měli způsobit útlak původním obyvatelům Austrálie. Velké množství potomků australských domorodců vnímá čtvrteční svátek jako „Den invaze“. Protesty se uskutečnily v několika australských městech.

 

Americký prezident Donald Trump řekl, že věří v účinnost takzvaného waterboardingu. Podle jeho slov funguje. Jde přitom o tvrdou výslechovou metodu, která se používá při mučení. Trump řekl, že je zapotřebí „bojovat proti ohni ohněm“. Zatímco radikální organizace na Středním východě stínají hlavy lidem, tak Američané podle Trumpa slov nejsou na vyrovnaném bitevním poli. Nová hlava Spojených států řekla, že vše bude konzultovat s ministrem obrany James Mattisem a ředitelem CIA Mikem Pompeoem. Pokud s touto metodou vyslýchání nebudou souhlasit, tak je to podle Trumpa v pořádku.

 

Nový prezident Gambie Adam Barrow se vrátí ve čtvrtek do země, aby se chopil moci. Stane se tak několik dní poté, co jeho předchůdce Yahya Jammeh odešel do exilu v Guineji. Barrow v prosinci zvítězil v prezidentských volbách, ale krátce po nich se přemístil do sousedního Senegalu. Tam také před týdnem složil na gambijském velvyslanectví prezidentskou přísahu. Jammeh vydržel na postu gambijského prezidenta 22 let.

  

V americkém New Yorku došlo k zatčení amerického herce Shia LaBeoufa. Stalo se tak během jeho protestu proti americkému prezidentu Donaldu Trumpovi. Herec a umělec vystupuje v živém video streamu pod titulkem „On nás nerozdělí“. S touto aktivitou začal po páteční inauguraci nového amerického prezidenta. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Pokud Trump zavede databázi amerických muslimek, tak se Albrightová stane jednou z nich Foto: Gregory Reed / Shutterstock, Inc.: Madeleine Albrightová

reklama

Další články

 1. Rusko neočekává rychlé zlepšení vztahů s USA

  Společnost ·

  Rusko nemá žádné iluze, že během vlády prezidenta Donalda Trumpa dojde k rychlému tání ve vztazích mezi Ruskem a USA. Na půdě ruského parlamentu to ve středu uvedl tam…

 2. USA loni shodily více než 26 tisíc bomb

  Společnost ·

  Spojený státy loni shodily nejméně 26 171 bomb. Data vycházejí z článku zveřejněném portálem The Independent, které vypracoval Micah Zenko z Rady pro zahraniční vztahy…

 3. Zákon o střetu zájmů vstupuje v platnost

  Byznys ·

  Ve Sbírce zákonů dnes vychází novela zákona o střetu zájmů, který tím vstupuje v platnost. Část zákona, která postihuje podnikání vicepremiéra a ministra financí Andre…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.