BBC: Pitva bratra Kim Čong-una; Trump upustil v izraelsko-palestinském sporu od řešení dvou států

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že byla dokončena pitva zavražděného bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. BBC si dále všímá toho, že americký prezident Donald Trump rozvolnil politiku USA k takzvanému řešení dvou států v oblasti Blízkého východu. 

Byla dokončena pitva bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Kim Čong-nam zemřel v pondělí, kdy byl podle všeho otráven, když čekal na nástup do letadla na letišti v Kuala Lumpur v Malajsii. Ve čtvrtek se má v souvislosti s jeho úmrtím dostavit k soudu jedna žena. Další žena byla zadržena. Existuje všeobecná spekulace, že za jeho smrtí stojí Severní Korea, nicméně tato domněnka nebyla potvrzena. Malajsie ještě musí oficiálně potvrdit, že muž, který cestoval pod jménem Kim Chol, ve skutečnosti opravdu byl Kim Čong-nam.
 
Americký prezident Donald Trump rozvolnil politiku USA vůči tzv. řešení dvou států v oblasti Blízkého východu. Prezident Trump upustil v rámci izraelsko-palestinského konfliktu od „řešení dvou států“, které předchozí vlády USA prosazovaly. Na tiskové konferenci s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu americký prezident slíbil, že dodá „skvělou“ mírovou dohodu, ale že obě strany musí učinit kompromisy. Mezi Izraelem a Palestinou nedošlo od roku 2014 k žádným zásadním mírovým rozhovorům.  
 
Americký herec Ashton Kutcher, který je také aktivistou v oblasti lidských práv, vyzval americké zákonodárce, aby podpořili snahu o ukončení sexuálního násilí na dětech. Během středečního slyšení v americkém senátu pronesl Ashton Kutcher jako předseda organizace Thorn, která se zabývá vývojem softwaru lokalizujícího oběti zneužívání, emocionální proslov, ve kterém zdůraznil, že nastal čas, aby „vláda a společnost“ začaly bránit nejvíce zranitelné osoby. Kutcher byl podle svých slov vystaven „věcem, které by nikdo neměl spatřit“.  
 
V novozélandském městě Christchurch musely být kvůli rozsáhlému požáru evakuovány tisíce obyvatel. Ve městě a v sousedním okrsku byl vyhlášen stav ohrožení. V boji proti plamenům, které již zcela pohltily 11 domů, pomáhá hasičům novozélandská armáda. Požár vypukl v pondělí – nejprve se jednalo o dva samostatné požáry, které se však později spojily v jeden, který v současné době pustoší oblast o rozloze přibližně 1 800 hektarů.
 
Tablety s vitaminem D by mohly eliminovat nachlazení a chřipky. Podle vědců by mohly vitaminové doplňky s vitaminem D každoročně ochránit více než 3 miliony obyvatel Velké Británie před nachlazením či chřipkou. Vitamin D je nepostradatelný nejen pro zdravé kosti, ale hraje také velkou roli v našem imunitním systému. Podle zprávy zveřejněné v British Medical Journal by měly být vitaminem D obohacovány potraviny.
 
Nová čínská aplikace má pomoci v boji proti nelegálnímu obchodování s dětmi. Čínská policie vyzývá veřejnost k pomoci v boji proti únosům dětí a s nelegálnímu obchodování s dětmi. Nová aplikace byla vyvinuta tak, aby umožnila občanům snadnou a jednoduchou možnost, jak v této souvislosti nahlásit podezřelou nebo trestnou činnost.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Pitva bratra Kim Čong-una; Trump upustil v izraelsko-palestinském sporu od řešení dvou států Foto: ČTK/AP/Evan Vucci: Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. Verizon se přiblížil nové dohodě o koupi Yahoo

    Byznys ·

    Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se přiblížil dosažení nové verze dohody o převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo. Ta má zah…

  2. Zeman podepsal protikuřácký zákon

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal takzvaný protikuřácký zákon. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Od 31. května bude platit absolutní zákaz kouření…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.