BBC: Představitelé G7 zamítli uvalení sankcí na Rusko a Sýrii

Ministři zahraničí nejsilnějších zemí G7 nedokázali nalézt shodu ohledně uvalení nových sankcí na Rusko a Sýrii. Postihy se mají pojit k chemickému útoku v syrském městě Chán Šajchún, který připravil minulý týden o život 89 lidí. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service. 

Ministři zahraničí nejsilnějších zemích světa G7 nedokázali nalézt shodu ohledně nových sankcí uvalených na Rusko a Sýrii. Vysocí představitelé států hledali společnou pozici ohledně syrského konfliktu před tím, než americký ministr zahraničí Rex Tillerson odletí do Ruska. Ten se pokusí ruskou stranu přesvědčit o tom, aby rozvázala spolupráci se syrským spojencem. Tillersona rovněž čeká před příletem do Moskvy jednání se spojenci z Blízkého východu.

Představitelé G7 se shodli na tom, že neexistuje řešení syrské krize ruku v ruce s tamním prezidentem Bašárem Asadem. Velká Británie navrhla sankce namířené proti ruským a syrským vojenským důstojníkům. Britské vládní zdroje ovšem uvedly, že k uvalení sankcí namířených proti Rusku a Sýrii dojde poté, co bude vyšetřeno použití zjevného chemického útoku, k němuž došlo minulý týden.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Muž, který je podezřelý z toho, že ve švédském Stockholmu usmrtil nákladním vozem čtyři lidi, se přiznal k „teroristickému zločinu“. Informoval o tom jeho právník Johan Eriksson. Devětatřicetiletý Rakhmat Akilov z Uzbekistánu se přiznal k odpovědnosti za útok před soudem. Minulý pátek útočník vjel do davu lidí a prorazil průčelí obchodního domu. Tento útok si vyžádal velké množství zraněných osob. Dva lidé jsou v kritickém stavu.

  

Japonská společnost Toshiba opožděně zveřejnila své finanční výsledky. V rámci toho varovala před tím, že její existence je v ohrožení. Společnost ve svém prohlášení konkrétně uvedla, že současná kondice vyvolává značné pochybnosti o schopnosti pokračovat v činnosti. Během dubna až prosince ztráta firmy dosahovala 4,8 miliardy dolarů. Zveřejnění finančních výsledků bylo již dvakrát oddáleno a zvýšila se tak šance na vyřazení Toshiby z tokijské burzy cenných papírů.

 

Generální ředitel společnosti United Airlines Oscar Munoz uvedl, že zaměstnanci „postupovali podle zavedených postupů“. Reagoval tak na videonahrávku, na které je zaznamenáno, jak aerolinky United Airlines nechaly z letadla násilně odtáhnout pasažéra. Munoz nicméně řekl, že je „rozrušený, když viděl a slyšel, k čemu došlo“. Dodal ovšem, že vyhozený pasažér se choval „rušivě a agresivně“. Celý incident vyvolal kontroverzi na sociální sítích. Ke konfliktu došlo při odletu z Chicaga. Aerolinky potřebovaly volné místo pro své zaměstnance a let byl plně zarezervován. Poté, co žádný z pasažérů nebyl ochoten své místo ani za úplatu opustit, nechala letecká společnost jednoho z pasažérů vytáhnout z letadla násilím. 

 

Uprchlický tábor na severu Francie, v němž žilo na 1500 migrantů, zničil požár. Podle aktuálních informací požár vypukl během boje mezi znesvářenými Afghánci a Kurdy. Došlo ke zranění nejméně deseti lidí. Požár vypukl konkrétně v táboře Grande-Synthe u přístavu Dunkirk. Minulý měsíc úředníci uvedli, že kvůli nepokojům dojde k demontování samotného tábora. Francouzský sever byl podle BBC doslova magnetem pro uprchlíky. Ti se totiž chtěli dostat na území Velké Británie. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Představitelé G7 zamítli uvalení sankcí na Rusko a Sýrii Foto: ČTK/ABACA/AA/ABACA

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.