BBC: Předsedkyně německé AfD jednala s Putinovými poslanci

Předsedkyně strany Alternativa pro Německo Frauke Petryová (AfD) se setkala v Moskvě s poslanci, kteří jsou blízko ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service přitom němečtí představitelé před tím varovali, že by se Rusko mohlo pokusit ovlivnit hlasování v zářijových parlamentních volbách. 

Předsedkyně strany Alternativa pro Německo Frauke Petryová se setkala v Moskvě s poslanci, kteří mají blízko prezidentu Vladimiru Putinovi a ruským ultranacionalistům. Petryová se konkrétně setkala s předsedou Státní dumy (dolní komora Federální shromáždění Ruské federace) Vjačeslavem Volodinem a jeho zástupcem Petrem Tolstojem.

Mezi poslanci rovněž figuroval buřičský nacionalista Vladimir Žirinovskij. Jde o člověka, který ostře kritizuje Severoatlantickou alianci (NATO) a západní liberály. Jeho liberálně demokratická strana podporuje Putina.

Němečtí představitelé před tím varovali, že Rusko by se mohlo pokusit ovlivnit hlasování v zářijových volbách do parlamentu.

Alternativa pro Německo je známá pro své radikální postoje proti islamizaci Německa.  

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Izraelský voják Elor Azaria byl odsouzen za zabití jednadvacetiletého Palestince Abdula Fataha al-Šarífa. Ve vězení si odsedí 18 měsíců. K samotnému incidentu došlo loni v březnu na okupovaném Západním břehu Jordánu.  Prokurátor požadoval trest v rozmezí mezi třemi až pěti lety vězení. Azaria sdělil, že Šaríf pobodal jiného vojáka a z toho pohledu si „zasloužil zemřít“. Někteří velitelé armády toto počínání odsoudili. Mezi členy armády jsou ovšem i jedinci, kteří násilné chování schvalovali. Před ministerstvem obrany v Tel Avivu, kde se konalo slyšení, se sešly desítky pravicových demonstrantů. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že se postaví za jakoukoli podporu pro udělení milosti izraelskému vojákovi.

 

Nejméně pět lidí zemřelo poté, co se sebevražední atentátníci pokusili zaútočit na soud v severozápadním Pákistánu. O události informovala tamní policie. Během útoku zemřeli rovněž tři atentátníci. Více než 15 dalších osob bylo zraněno. K útoku došlo v okrese Tangi. Před branami soudu se odehrála dvacet minut trvající přestřelka. K útoku se přihlásila pákistánská frakce Talibanu Džamát-ul-Ahrar.

  

Irácká armáda zabrala strategicky důležité město v blízkosti západního Mosulu. Stalo se tak během třetího dne v rámci znovuobnovené ofenzívy vedené proti Islámskému státu. Získání města Abu Saif znamená, že vojáci nyní mají přímou cestu k letišti v Mosulu a k jeho hustě osídleným západním oblastem. Problémy může představovat síť tunelů vybudovaná pod městem. K osvobození východního Mosulu došlo minulý měsíc.

 

Malajsie v současné době formálně identifikuje tělo bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Na letišti hlavního města Kuala Lumpur mělo dojít k jeho zavraždění. Kim Čong-nam pravděpodobně zemřel důsledkem otrávení. Nyní se začínají objevovat spekulace, že o tělo žádá jeho syn Kim Han-sol. Malajsie navzdory současným informací uvádí, že důvody úmrtí jsou dosud neznámé. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že stále očekává výsledky laboratorních testů. Zatím je jasné, že úmrtí nezpůsobil infarkt. Na těle Kim Čong-nama nebyly objeveny ani žádné bodné rány.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Předsedkyně německé AfD jednala s Putinovými poslanci Foto: ČTK/AP/Michael Sohn: Předsedkyně německé AfD Frauke Petryová

reklama

Další články

  1. Pence: Je třeba, aby Rusko plnilo minské závazky

    Společnost ·

    Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.