BBC: Ozbrojený útok na francouzský kostel; Obamová podpořila Clintonovou

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že do francouzského kostela v Saint-Étienne du Rouvray vtrhli dva ozbrojenci zabili faráře a zajali pět rukojmí. BBC si dále všímá, že první dáma USA Michelle Obamová vyjádřila podporu demokratické kandidátce na prezidentku Hillary Clintonové. 

Do kostela v Saint-Étienne du Rouvray dnes vtrhli dva ozbrojenci a zajali pět rukojmí. Faráře, který byl mezi nimi, zabili. Mezi rukojmími byli rovněž dvě jeptišky a dva věřící. Další jeptiška z kostela utekla a zavolala policii. Francouzská televize uvedla, že po příjezdu speciálního komanda byly slyšet výstřely. Oba útočníci by měli být mrtví. Do města přijede francouzský prezident Francois Hollande a ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

 

První dáma Spojených států Michelle Obamová odsoudila republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa a vyjádřila podporu demokratické kandidátce na prezidentku Hillary Clintonové. Stalo se tak v rámci Demokratického národního shromáždění ve Filadelfii. Obamová řekla, že nenávistný jazyk nepředstavuje pravého ducha země. První dámu v tu chvíli doprovázel hlasitý jásot a potlesk. Před tím senátor Vermontu Bernie Sanders vyzval demokraty, aby podpořili Clintonovou v boji o post amerického prezidenta.

 

V brazilském městě Sao Paulo došlo k únosu tchýně šéfa Formule 1 Bernieho Ecclestona. Sedmašedesátiletá Aparecida Schunková zmizela již v pátek ze svého domu. Únosci požadují za její propuštění výkupné v hodnotě 36,5 milionu dolarů.

 

Dva bombové útoky si v blízkosti vchodu na somálském letišti v Mogadišu vyžádaly nejméně deset lidských životů. Hustý dým se hrnul z oblasti, ve které sídlí i Africká unie (AU). Místní novináři uvedli, že jednu z bomb sebevražedný atentátník odpálil v blízkosti kontrolního stanoviště. Další výbuch zasáhl obvodové zdivo letiště. Mezi zabitými jsou bezpečnostní pracovníci kontrolního stanoviště.

 

Nová studie potvrdila, že nejvyšší muži žijí v Holandsku a nejvyšší ženy v Lotyšsku. Průměrný Holanďan měří 183 cm. Oproti tomu průměrná Lotyška 170 cm. Výzkum publikoval časopis eLife, který se věnuje vývoji růstu ve 187 zemí od roku 1914. Nejvíce si výškově polepšili muži z Íránu a ženy z Jižní Koreje. Jejich výška vzrostla v průměru o více než 16 až 20 cm. Češky skončili na čtvrtém místě. V roce 1914 přitom byly na 69. místě. Muži z České republiky skončili naopak v žebříčku na desátém místě. 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad. 

 

BBC: Ozbrojený útok na francouzský kostel; Obamová podpořila Clintonovou Foto: ČTK/AP/Uncredited

reklama

Další články

  1. Česko příjme osm desítek syrských uprchlíků

    Společnost ·

    Česká republika v rámci dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o výměně uprchlíků přijme 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů. Lidovým novinám (LN) to p…

  2. Rusové nakonec na olympiádě v Riu chybět nebudou

    Společnost ·

    Mezinárodní olympijský výbor (MOV) Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.