reklama

BBC: Nový vůdce Talibánu; Netflix bude muset nabízet minimálně 20 % evropské tvorby

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že afghánská teroristická skupina Talibán představila nového vůdce. Stal se jím mullu Hajbatulláh Achúndzádu. BBC si dále všímá toho, že Evropská komise plánuje zavést změny v legislativě v oblasti audiovizuálních médií na evropském trhu. Streamovací americká služba Netflix, tak bude muset například nabízet minimálně 20 % děl z evropské produkce.

Mohlo by vás zajímat

Afghánská teroristická skupina Talibán představila svého nového vůdce. Stal se jím mullu Hajbatulláh Achúndzádu. Ten tak nahradí bývalého velitele Muhammada Mansúra, který zemřel důsledkem amerického útoku bezpilotního letadla na pákistánské hranici s Afghánistánem. Talibán tak ve svém prohlášení vůbec poprvé potvrdil Mansúrovo úmrtí.

 

Demonstranti před shromážděním republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa v Novém Mexiku zapálili propagační materiály a střetli se s policií. Demonstranti házeli na policisty zapálená trička a plastové lahve. Stalo se tak před kongresovým centrem v Albuquerque. Protestující drželi v rukou transparenty s nápisem „Trump je fašista“ a „Slyšeli jsme dost“. Někteří z protestujících měli v rukou mexické vlajky. Policie reagovala na bouřící se dav střelbou z pepřových sprejů. Do davu také hodila kouřové granáty. V Novém Mexiku žije nejvíce Hispánců v USA. Trump je naštval svými výroky o ilegálních imigrantech a vybudování zdi u mexických hranic.

 

Ministři financí eurozóny se domluvili na tom, že Řecku poskytnou nové úvěry dosahující 10,3 miliardy eur. Evropští představitelé se rovněž dohodli na tom, že nabídnou Řecku v roce 2018 zmírnění dluhu. Stane se tak v případě, že by bez něj nebylo Řecko schopné plnit dohodnutá rozpočtová kritéria.  Řecko potřebuje poskytnout nové půjčky do července, kdy má splatit část dluhů Mezinárodnímu měnovému fondu a Evropské centrální bance. Atény dluží svým věřitelům více než 300 miliard euro.

 

V historickém centru italské Florencie se propadla do země část nábřeží u řeky Arno. Kolem dvaceti zaparkovaných vozů pak uvízlo ve 200 metrů dlouhé a sedmi metrů široké propasti. K události došlo mezi známým mostem Ponte Vecchio a Ponte alle Grazie. Místní hasiči uvedli, že neštěstí pravděpodobně způsobil únik vody z prasklého vodovodního potrubí. Starosta Florencie Dario Nardella řekl, že nikdo nebyl během propadnutí země zraněn.

 

Evropská komise plánuje zavést změny v legislativě v oblasti audiovizuálních médií na evropském trhu. Důvodem je přesun médií směrem k internetovým platformám. Streamovací americká služba Netflix, tak bude muset mít v nabídce svých programů minimálně dvacet procent děl z evropské produkce. Zvláštní pravidla se dotknou i konkurenční služby Amazon Prime. Směrnice také zahrnuje přijmutí lepších opatření k ochraně nezletilých osob před násilným obsahem. Má tak limitovat lidi všech věkových kategorií, které svými klipy podněcují na internetu k nenávisti.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

BBC: Nový vůdce Talibánu; Netflix bude muset nabízet minimálně 20 % evropské tvorby Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.